Türkiye en çok Perşembe gününü seviyor!


26 Eylül 2017 Salı 14:40
Türkiye en çok Perşembe gününü seviyor!

Neredeyse her gün farklı bir yönüyle karşımıza çıkan dijital dünya, milyarlarca insanı arkasından sürüklüyor. Alışveriş söz konusu olduğunda da artık tüm alışveriş alışkanlıklarımız değişmiş durumda. Bu farkındalıkla dijital dünyanın satın alma noktasında her ihtiyaca cevap verebildiğini söyleyen CRM Medya‘dan Ramazan Becer, araştırmaların da bu bilgiyi doğruladığını belirtti.

Türkiye en çok Perşembe günü alışveriş yapıyor

TechInside‘ın haberine göre, internette genellikle 14.00 – 16.00 saatleri arasında alışveriş yapılıyor. İnternet ve teknolojik gelişmeler bu hızla ilerlemeye devam ettikçe satın alma konusunda dünyanın bu değişime ayak uyduracağını belirten Ramazan Becer,

” Araştırmalara göre Perşembe günü, Türkiye’deki tüketicilerin internet üzerinden satın alma günü. Pazar günleri ise en az satın alımı yaptıkları gün. Hatta Perşembe günü, reklam tıklama oranlarıyla da oldukça yüksek. Alışverişin en yoğun yapıldığı saat dilimi ise Perşembe günü 14.00 ve 16.00 arası. Ayrıca 21.00 ve 23.00 arası diğer bir satın alımı yapılan dilim olarak karşımıza çıkıyor” dedi.

Elbette bu durum ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Avrupa, Latin Amerika, Asya, Pasifik, Orta Doğu ve Afrika’dan toplanan verilere göre en fazla reklamlara tıklanan ve satın alma işlemi gerçekleşen gün Salı. En yoğun satın alma işlemleri ise Türkiye’den farklı değil.

Dünya çapında en az satın alma günü ise hafta ortalamasının yüzde 11 altında kalan Cumartesi.  Yani rakamlara bakarak; Kullanıcı davranışıyla ilgili veri miktarı büyüdükçe ve teknoloji değişimiyle alışveriş trendlerinin değiştiğini söyleyebiliriz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türkiye en çok Perşembe gününü seviyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  ilginç bir veri olmuş teşekkürler.

" Türkiye en çok Perşembe gününü seviyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye en çok Perşembe gününü seviyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye en çok Perşembe gününü seviyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 2. 2 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 3. 3 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 4. 4 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 5. 5 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 6. 6 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 7. 7 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 8. 8 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 9. 9 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 10. 10 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC