Okunma

Türkiye’nin Yeni GSM Operatörü: NETGSM


09 Haziran 2016 Perşembe 11:45
Türkiye’nin Yeni GSM Operatörü: NETGSM

Turkcell, Turk Telekom (AVEA) ve Vodafone arasındaki rekabete yeni bir oyuncu katılıyor. Telekomünikasyon sektöründe; sabit telefon, faks, SMS, sesli mesaj, toplu SMS, arama kartı, sanal santral ve katma değerli hizmetleri tek panelde birleştirerek abonelerine hizmet veren NETGSM, Türkiye’nin dördüncü operatörü olmak için kolları sıvadı.

Türkiye’de 70 bini aşkın kişiye hizmet veren NETGSM; 2016/163 sayılı BTK kurul kararı gereği baz istasyonu hariç SIM kart çıkartma yetkisini alarak, dördüncü GSM operatörü olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

NETGSM hangi operatörün altyapısını kullanacak?

NETGSM, ilk etapta Turkcell‘in altyapısını kullanacak. İlerleyen dönemlerde NETGSM’in gerekli izinleri aldıktan sonra kendi baz istasyonu inşaasına başlayıp başlamayacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

NETGSM ne zaman faaliyete geçecek?

NETGSM, 1 Ocak 2017 tarihinde Türkiye genelinde faaliyetlerine başlayacak. NETGSM, GSM operatörlüğü için 1000 kişi işe almayı ve 30 milyon TL yatarım yapmayı hedefliyor.

NETGSM’in şimdilik tarifeleri hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak oyuna yeni dahil olanacak bir oyuncu için fiyatlandırma politikasının oldukça uygun olacağı tahmin ediliyor. Asıl merak edilen soru ise Turkcell altyapısı ile NETGSM nasıl bir 4.5G deneyimi sunacak?

16-06/09/netgsm-1465473062.jpg

:: Fiyatlar uygun olursa NETGSM’e geçmeyi düşünür müsünüz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

31 yorum - “Türkiye’nin Yeni GSM Operatörü: NETGSM”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hiç bişey yapamazlar dostlar bunlar küçük firmalar butür işlere girseler bile birçok çalışanı insan emeğini harcayarak hizmet verirler.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  hizmet hizmettir,hizmet sunan bir aperatör daha , çok iyidir bence.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ya arkadaşlar bimcell, teknosa mobil vb şeyler operatör değil sadece kendi adlarına başka bir operatörün alt yapısını kullanarak yaptıkları mobil servisdir. Netgsm ise bildiğin kendi mobil operatörünü kuracak firma yani dördüncü operatör olacak.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  turkcell alt yapısını kullanacaksa, bimcell, a101cell, fenercell, cimbomcell, gibi aklıma yanlış gelen veya doğrusu gelmeyen avea alt yapısını kullanan tüm operatörlerden iyi bir internet ve şebeke çekim kapasitesi sunacağı kesin. ama turkcell kendi alt yapısını kullanan bir firmanın, kendisi kadar iyi hizmet sunmasını istemez. bir şekilde hızını keseceği yeri bilir 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar bimcell, pttcell, gs mobile gibi operatörler aslında operatör değil. türk telekomun bunlar. sadece farklı isimlerle kendilerine özel kampanyaları var. netgsm ise kendi baz istasyonlarını kurup tamamen farklı bir operatör olacağı için 4. operatör deniyor. durum bu

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyedeki ilk sanal operatör olacaklar. MVNO 'yu tam manasıyla uygulayan bir operatör henüz yok Türkiyede.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  4. operatör diyolar, çünkü simkart çıkartma yetkisi almış. bimcell,pttcel,pocell…vs. sim kartlarını avea çıkartıyor.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bimcell marka operatör değil

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Altyapısını kullandığı şirket sömürecek dolaylı sömürüleceğiz pek bi fark yok.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Yorumlara bakıyorum da bir ben mi memnunum Türk Telekom kalitesinden? Ayrıca 4. Operatör sıfatı bence yanlış çünkü alt operatör konumunda. Pocell bimcell den bir farkı yok.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  PttCell,POCell,BimCell,TeknoSA bunların hepsi Türk Telekom'un alt şirketleri.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Türkcell paket fiyatlarını rekabet kurulu belirliyor. İlk operatör olması, güçlü altyapı, milli duygular her konu değerlendirilerek pazardaki markaların rekabet edebileceği fiyatları belirler rekabet kurulu. Eğer Türkcell fiyatları ucuz olsaydı emin olun diğer operatörler 5 sene içinde TR pazarından çekilirdi. Buda tekelleşme sonucunu doğururdu.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  bimcell var o neyin nesi birde keşke daha erken çıksa netgsm direk ona geçerim

 14. SDN Okuru dedi ki:

  4. gsm operatörü olduğunu söylüyorsunuz da bimcell'den falan farkı nedir keşke onları da açıklasaydınız. bizim gibi pek bilgisi olmayanlar şimdi pttcell bimcell varken neden 4. operatör netgsm oldu diye düşünüyodur.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  turkcell mevcut fiyatlarla rekabet edemiyor, yan gsm firması kurdular onlarda, düşük hız düşük ses kalitesi ve düşük fiyat politikası ile müşterileri elde tutma girişimi.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi altyapısını kurmadan izin verilmemeli

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Gelirse çok iyi olur. Turkcell' in fiyatı düşer. Turk Telekom kendine çeki düzen vermek durumunda kalır. Şu anki altyapısı rezalet çünkü. Vodafone da garip paketlerini gözden geçirir.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Teknosa mobil de var çözemedim ben

 19. SDN Okuru dedi ki:

  iyi güzel rekabet iyidir.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  turkcell kendini bozmaya başladı iyice

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Elin şeyiyle gerdeğe girmek bu olsa gerek

 22. SDN Okuru dedi ki:

  şu ülkede tek istediğim türk telekomun köşeye sıkışması ve bundan dolayı kalitesini artırması.Gayet imkanları var ama nedense hala adam gibi hizmet veremiyolar kardeşim çokmu zor zaten bütün türkiye sizden hizmet alıyo yapın şu fiber yatırımlarını evlere gelsin mobil ağlarında hızları artsın

 23. SDN Okuru dedi ki:

  güzel 4.operatörün gelmesi ama abi Netgsm ne adamlar büyük düşünmüyorlar..hani derlerya bişe alırsın bunun ömrü bu kadar die aynen buda böle olacak adam akıllı bir isimle başla millet adını duyunca zihininde bir köşe kapsın yok ama…

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle bir pazarda koca pastayı 3 firmanın yemesi tuhaftı zaten bence en az 5 firma olmalı

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Rekabet her zaman iyidir. Merakla bekliyorum. Bundan kazançlı biz çıkacağız. Keşke kablo internet alanında da rekabet artsa.. TTNET sömürüye devam ediyor. En azından AKN kalksa..

 26. SDN Okuru dedi ki:

  İlginç…

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell'in kalitesi düşecek internet hızı berbat olacak.

" Türkiye’nin Yeni GSM Operatörü: NETGSM konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’nin Yeni GSM Operatörü: NETGSM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’nin Yeni GSM Operatörü: NETGSM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "