Okunma

Türkiye ile Twitter Arasında Sıcak Temas


18 Kasım 2015 Çarşamba 14:45
Türkiye ile Twitter Arasında Sıcak Temas

Sosyal medyanın en etkin kanallarından biri olan Twitter, özellikle ülkemizde çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip.

Türkiye daha önce birçok kere Twitter’a, ülkemizde bir ofis açması yönünde taleplerde bulunmuş fakat bu taleplere olumlu bir geri dönüş alınamamıştı.

Twitter’ın ülkemizde ofisinin bulunmamasından ötürü, yaşanan sıcak gelişmeler karşısında ani bir geri dönüş alınamadığı için defalarca Twitter’ın erişime kapatılması kararıyla karşı karşıya kalmıştık.

Bu durumun farkında olan Twitter’ın en önemli ikinci ismi konumunda bulunan Colin Crowell, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr Ömer Fatih Sayan ile basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Twitter, Türkiye’de ofis açabilir

Yaklaşık olarak 1 saat süren toplantı sonrası bazı açıklamalarda bulunan Sayan, “Türkiye genç ve dinamik nüfus yapısıyla sosyal medya kanallarının en çok kullanıldığı ülkeler arasında yer alıyor. Evrensel hukuk kuralları ile Türk hukuk kurallarının sosyal medya mecralarında da mer’i olması gerekiyor. Görüşmede bu konudaki hassasiyetlerimizi aktardık. Özellikle Türk yargı makamları tarafından verilen kararların uygulanmasının önemine dikkati çektik. Sosyal medya kanallarında açılan sahte hesaplar ile mücadele edilmesinin önemli olduğunu vurguladık.” dedi.

Twitter’ın Türkiye’de ofis açmasını tekrardan dile getirdiklerini belirten Sayan bu konuda da ilerleyen günlerde yeniden temaslarda bulunacaklarını belirtti.

Terörle mücadele konusunda da önemli adımlar attıklarını belirten Sayan, sosyal medyanın teröristlerin propaganda alanı olmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Sayan; “Müstehcen içeriklerin engellenmesi önemli”

Ankara saldırısı sonrasında Twitter’dan atılan mesajlara yönelik önemli bir işbirliği olduğunu belirten Sayan bu işbirliğinin ilerleyen günlerde de devam edeceğini söyledi.

Sayan, sosyal paylaşım sitelerindeki müstehcen içeriklerin engellenmesinin önemli olduğunu vurgulayarak “Özellikle gençlerin ve çocukların internetin ve sosyal medyanın zararlı içeriklerinden korunması konusunda duyarlı olduğumuzu, bu konuda da Twitter’dan duyarlılık beklediğimizi aktardık.” dedi. 

:: Twitter ile Türkiye arasında gerçekleşen görüşme hakkındaki yorumlarınız neler?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Türkiye ile Twitter Arasında Sıcak Temas”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bencede acsinlar hatya facenin filanda acilmasi lazim….

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kahrolsun faşizm!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Açsınlar tabikide türkiye şuanda asya ile avrupayı bağlan en büyük gelin bir ülke tabi bu gelişim içerisinde bazı batı ve avrupa ülkelerini önümüze koyduğu taşlar var sürekli bize çelme takmaya çalışıyolar atam boşuna dememiş NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter'ıda bozarlar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter ı bozarlarsa başka bir yere geçeriz hatta kendi sitemizi açarız

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Twitterdan alışveriş ve para kazanma olayları başlar youtube örneğinde olduğu gibi Ofis iyidir arkadaşlar

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Artık "Türk hukuk kuralları" diye bir şey kalmadı.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  acilmasin ya i

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Açılması lazım…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  çok kafamızı bozarlarsa tekrar engelleriz ne olacak yani twittersız hayat olmuyor mu

" Türkiye ile Twitter Arasında Sıcak Temas konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye ile Twitter Arasında Sıcak Temas ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye ile Twitter Arasında Sıcak Temas ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "