Okunma

Türkiye, iş kurmak için aranan ilk 50 ülke arasında!


08 Ekim 2018 Pazartesi 13:00
Türkiye, iş kurmak için aranan ilk 50 ülke arasında!

Dünyanın lider dijital pazarlama platformu SEMrush tarafından tüm dünyada küçük ve orta ölçekli şirket kurmak isteyenlere yönelik olarak gerçekleştirdiği analizde, ülkelere göre “iş kurmak” terimini incelendi. Türkiye, “iş kurmak için aranan ülkeler arasında yükselişe geçerek, ilk 50 ülke arasında yer aldı.

SEMrush “iş kurmak” terimi üzerine yaptığı analizleri yayımladı

SEMrush online pazarlama araçlarını kullanılarak yapılan analizde son bir yıl içinde “Nasıl şirket kurarım?” ve “İş kurmak” kelimeleri ülke aramalarına göre tarandı. SEMrush Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi Kurumsal İletişim Direktörü Adam Zeidan, 195 ülkeden yapılan aramalarda Türkiye’nin öne çıkmasının dikkat çekici olduğunu vurgulayarak, “Tüm dünyada iş kurmak isteyen girişimciler öncelikle internette araştırma yapıyorlar. Fırsat görülen ve güvenilen ülkelerde şirket kurma aramalarının artış gösterdiğini gözlemliyoruz. Türkiye’nin iş kurmak için tüm dünyadan yapılan aramalarda 41’inci sırada yer alması yabancı yatırımın ilgisine işaret ediyor” dedi.

KOBİ‘leri güncel ve en yeni dijital pazarlama araçlarıyla desteklemenin sürdürülebilir ekonomik büyüme için şart olduğuna dikkat çeken Zeidan, “Yerleşik bir rekabet analizi kabiliyetine sahip olan SEO araçları, KOBİ’lere Türkiye’de yeni pazar fırsatları yakalayabilmeleri için global pazar analizlerine ve ücretsiz online pazarlamacılara daha hızlı ve daha doğru bir şekilde tepki vermelerini sağlayan bir iş rutini kazandıracak” dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde hazırlanan “Türkiye’de KOBİ’lere yönelik inceleme başlıklı raporda da KOBİ’lerin Türk ekonomisinde çok önemli bir rol oynadığına işaret ediliyor. KOBİ’ler, tüm işletmelerin yüzde 91,9‘ini, toplam istihdamın yüzde 78’ini, GSYİH’nın yüzde 55’ini ve toplam yatırımın yüzde 50‘sini oluşturuyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türkiye, iş kurmak için aranan ilk 50 ülke arasında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye, iş kurmak için aranan ilk 50 ülke arasında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye, iş kurmak için aranan ilk 50 ülke arasında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "