Okunma

Türkiye Maçında Gol Çizgisi Teknolojisi!


22 Mayıs 2016 Pazar 11:00
Türkiye Maçında Gol Çizgisi Teknolojisi!

Sporda teknolojinin var olup olmaması yönünde tartışmalar sürerken, dünyanın en popüler sporlarından biri futbolda, teknoloji gün geçtikçe yer almaya devam ediyor.

Halihazırda Avrupa’nın bazı liglerinde kullanılmakta olan teknoloji, bu akşam itibariyle milli maç arenasında yer almaya hazırlanıyor.

Elektronik kanallar vasıtasıyla, topun tamamının gol çizgisini geçip geçmediğin yönelik olan kararı, hakemin kolundaki saate aktaran teknoloji, büyük tartışmalara neden olmuştu.

Sporun gelenekselliğini kaybetmemesi adına teknolojinin kullanılmamasını arzu eden grubun karşısına, gelişen dönem şartlarına ayak uydurma kapsamında, sporun her dalında teknolojiye başvurulması gerektiği savunulmuştu.

UEFA ise, sporda teknolojinin yerini yadsımayarak, bünyesinde yer alan bazı liglerde, gol çizgisi teknolojisini kullanmaya başlamıştı.

16-05/22/goalline-tech-in-epl-1.jpg

Fransa’da düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda da teknolojiyi kullanacağını ifade eden UEFA, büyük turnuva öncesi İngiltere’nin Manchester şehrinde oynanacak İngiltere-Türkiye hazırlık maçında teknolojiyi deneyecek.

Kullanımında bir sorun olacağı beklenmeyen teknoloji, bu akşam oynanacak maçta da, tartışmalara meal vermemesi halinde, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda kullanılacak.

İngiltere-Türkiye hazırlık maçı Manchester’de bulunan City Of Manchester Stadı’nda oynanacak ve TSİ ile 19.15’te başlayacak.

:: Sporda teknolojinin kullanılmasını gerektiğini düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Türkiye Maçında Gol Çizgisi Teknolojisi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun yerine ofsayt çizgisi kullansalarmiş keşke. 1 metre ofsayti görmedi.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ofsayt çizgisi teknolojisi üretseler bence çok daha faydalı olur;

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ata bir öğrenemedin imlayı ya

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Gol çizgisini geçin de ofsayt kurallarını uygulayın demek lazım bunlara. 1 metre ofsayttan gol yedik. Ayıptır

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel bir teknoloji kullanılması lazım. Mahalle maçı değil sonuçta

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Tsi türkiye saati ile demek zaten tekrar tsi den sonra ile yazmaya gerek yok

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar meal vermemek yazmışsınız ama yanlış olmuş. Meal bir kelimenin yada cümlenin anlamını açıklamak bir dilden başka bir dile çevirmek veya üstü kapalı söylenen bir sözü açıklamak anlamında kullanılır. Burda mahal vermemek demeniz gerekir.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar meal vermemek yazmışsınız ama yanlış olmuş. Meal bir kelimenin yada cümlenin anlamını açıklamak bir dilden başka bir dile çevirmek veya üstü kapalı söylenen bir sözü açıklamak anlamında kullanılır. Burda mahal vermemek demeniz gerekir.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bugüne kadar gol konusunda İngiltere'ye siftah yapamadığımız için olurda gol olursa kesin net olduğundan emin olmak istiyorlar galiba 🙂

" Türkiye Maçında Gol Çizgisi Teknolojisi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye Maçında Gol Çizgisi Teknolojisi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye Maçında Gol Çizgisi Teknolojisi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "