Okunma

Türkiye Mobil Pazarını Kim Şekillendiriyor?


17 Haziran 2011 Cuma 07:45
Türkiye Mobil Pazarını Kim Şekillendiriyor?

Dünyada telekomünikasyon alanında yayınladığı araştırma ve analizler ile önemli haberlere imza atan; The Professional Publishers Association (PPA)’ın 2009 ve 2010 yıllarında “Yılın Dijital ve Online Markası” ödülüne layık gördüğü Total Telecom, dikkat çekici çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Total Telecom, geçtiğimiz günlerde yayınladığı haber çalışmasında, Türkiye cep telefonu pazarında, hem ağ hem de pazarda inovasyon açısından artık oyunun adının “hız” olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin Avrupa’nın en yüksek cep telefonu kullanım oranlarından birine sahip olduğunu ve kendine özgü piyasa koşulları olduğunu vurgulayan yayın, Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin’in görüşlerine yer verdi.

Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin Total Telecom’a yaptığı açıklamada; “Farklı olmak demek en yüksek veri hızlarını sunmak demek. Bunu yaparken ağ mimarisinin köklü olarak tamamıyla IP’ye dönüştürülmesi sağlanınca başarı yakalanıyor” dedi ve Avea’ya bu dönüşümün maliyet avantajı ve mobil pazarda neredeyse daha önce görülmemiş servis kalitesi ve servis sürekliliği sağladığını sözlerine ekledi. 

Şahin; “İşletmelere en iyi servis kalitesi ve servis sürekliliği sunmak ve müşteri taleplerine yetişebilmek için çekirdek ağımızı yeniledik. Tamamen IP çekirdek ağına geçiş yapan ilk mobil operatör Avea’dır. Bu rekabet ortamında iletim maliyetlerini düşürüp aktarım işlevselliğini artırabilmek bizim için kritik bir noktaydı. Bunu başardık. LTE’ye geçiş öncesinde, hem RAN hem de çekirdekte tamamen IP modeline geçen az sayıda operatörden biri Avea olacak” dedi.

:: Türkiye Mobil Pazarını Sizce Kim Şekillendiriyor?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Türkiye Mobil Pazarını Kim Şekillendiriyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bugün itibariyle aveyı bıraktım… Adamlar boy boy reklam koymuş, 19 liraya yok 1000 dakka her yöne, yok sms yok internet… Dedim ben de geçeyim, sana yok sen avea kurulduğundan beri hatta ayecll zamanından avealısın… Biz yeni gelenlere veriyoruz dediler. Ben de tebrik ettim müşteriye bu vefayı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl oluyor bende anlamadımm

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye Mobil Pazarını Avea Şekillendiriyor şaka galiba bu 😀
  3g nin çekmediği yerler var hatta avea bazen hiç çekmiyor

" Türkiye Mobil Pazarını Kim Şekillendiriyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye Mobil Pazarını Kim Şekillendiriyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye Mobil Pazarını Kim Şekillendiriyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "