Türkiye’nin, teknoloji toplumu olması için gerekenler!


20 Aralık 2019 Cuma 14:27
Türkiye’nin, teknoloji toplumu olması için gerekenler!

Dijital bir çağda yaşıyoruz. Bu çağda hem gelecek hedeflerine ulaşmak hem de teknoloji toplumu olabilmek büyük önem taşıyor. MediaMarkt, Microsoft, Lenovo ve Intel de Türkiye’nin teknoloji toplumu olabilmesi için gerekli şartları anlatmak için bir araya geldi.

Türkiye’nin teknoloji toplumu olması için neler yapılmalı?

Yeni yıl ile birlikte Türkiye’nin gelecek hedeflerine bir adım daha yaklaştığını söyleyebiliriz. Ancak, teknoloji üreten tarafta olarak teknoloji toplumu olabilmek de oldukça önemli. Peki, Türkiye’nin teknoloji toplumu olabilmesi için neler yapması gerekiyor?

Bu ortak hedefin paydaşları olan kurumlar, iş insanları, öğrenciler, gamerlar ve sosyal medya fenomenleri başta olmak üzere tüm teknolojiseverlerin ortak isteği de daha hızlı, güçlü, güvenli, estetik ve yüksek performanslı bilgisayarlar.

MediaMarkt tarafından düzenlenen panelde yapılması gerekenler masaya yatırıldı. MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele, Microsoft Ortadoğu ve Afrika Tüketici Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu, Intel META Perakende Satış Direktörü Ali Rıza Küçük ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu katıldı.

Gökyıldırım açılış konuşmasında bilgisayarların hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğine değindi.

Intel META Perakende Satış Direktörü Ali Rıza Küçük ise konuşmasında, 2020 yılında pek çok alanda yeniliklerle tüketicilerin karşısında olacaklarını söyledi. “Ülkemizin 2023 hedefleri arasında bulunan dijital dönüşüm ve teknolojik ilerleme adına, kodlama, programlama, verinin işlenmesi ve analiz edilmesi, 3 boyutlu tasarım, yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda üretici olabilmek; geleceği şekillendirmek adına çok önemli” diye konuşan Küçük, bilgisayarların bu alanda üretim yapabilmek için yegane araç olduğunu söyledi. Küçük, Intel olarak Türkiye’de, kodlama çalışmalarına desteği sürdüreceklerini ve Esport alanında gelişmeye devam edeceklerini ifade etti.

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu ise kullanıcıların tüketen tarafta değil de üreten tarafta olması için yatırımlar yapılması gerektiğine değindi. Hantaloğlu “Bu doğrultuda özellikle çocukların teknolojiyi öğrenmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi

Microsoft Ortadoğu ve Afrika Tüketici Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu ise Microsoft olarak, teknolojinin tüm alanlarda güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için çalıştıklarına dikkat çekti. Microsoft’un misyonunun bireylerin ve kurumların gücüne güç katmak olduğunu belirtti.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Türkiye’nin, teknoloji toplumu olması için gerekenler!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Siz bunu ilk önce eğitim bakanına söyleyin.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Olacak Olacak ta biz Görmeyeceğiz… Fatih projesi gibi Eğitim Faciaları ilemi bu iş Olacak..

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  wikipedia yasaklanması, pardus gibi yazılımların desteğin kesilmesi, upload hızının 100 kb olması vs atılım mı 🙂

" Türkiye’nin, teknoloji toplumu olması için gerekenler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’nin, teknoloji toplumu olması için gerekenler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’nin, teknoloji toplumu olması için gerekenler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?