Okunma

Türkiye’de 12 milyon TL’lik Bitcoin gaspı!


16 Kasım 2017 Perşembe 10:03
Türkiye’de 12 milyon TL’lik Bitcoin gaspı!

Bitcoin, şu anda 7200 dolar değeriyle birçok kişinin dikkati altında. Tabii ki bu kişiler arasında kötü niyetli insanlar da var. Dün itibarıyla, ülkemizin ilk büyük kripto para soygunu gerçekleşti ve polis, 5 kişilik çeteyi yakalamayı başardı.

12 milyon TL’lik Bitcoin soygunu!

5 kişilik çete, kendilerine polis süsü vererek bir iş adamını takip etti ve kaçırdı. Silah zoruyla iş adamının şifrelerini alan çete, tam 450 Bitcoin’i kendi hesaplarına geçirdi.

Bitcoin

İş adamı, çetenin elinden kurtulduktan sonra hemen polise başvurdu ve operasyon başladı. İlk olarak kamera kayıtlarını inceleyerek kimlikleri tespit edilen 5 kişi; Esenyurt, Bağcılar ve Küçükyalı’da gerçekleştirilen operasyon sonucu yakalandı.

Çalıntı paralarla evlilik teklifi

Bu arada çete yakalandıktan sonra ilginç bir olay da ortaya çıktı. Çete üyelerinden İ.Ö, soygunu gerçekleştirdikten sonra çalıntı paralarla lüks bir mekanda nişanlısına evlilik teklifinde bulunmuş.

:: Yaşanan olayla ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türkiye’de 12 milyon TL’lik Bitcoin gaspı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’de 12 milyon TL’lik Bitcoin gaspı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’de 12 milyon TL’lik Bitcoin gaspı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "