Okunma

Türkiye’de Elektrikler Neden Kesildi?


31 Mart 2015 Salı 09:15
Türkiye’de Elektrikler Neden Kesildi?

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinde elektrik kesintileri yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi elektrik kesintileri nedeniyle metro seferlerinin yapılamadığını duyurdu. Ankara’da ise trafik lambaları, metro ve banliyo tren seferleri çalışmıyor.

Ülke genelinde elektrik kesintisi internet bağlantısında sorunlara neden olurken BEDAŞ’ın internet sitesi ise aşırı yoğunluk nedeniyle çöktü.

Elektrik kesintisi Ankara, Adana, Adıyaman, Batman, Karaman, Karabük, Mardin, Trabzon, Aydın, Artvin, Edirne, Düzce, Diyarbakır, Kars, Muğla, Erzurum, Tekirdağ, Sinop, Antalya, İzmir, Bursa, Adana, Isparta, Burdur, Bitlis, Yozgat, Kütahya, Sivas, Siirt, Kayseri, Çanakkale, Konya, Gaziantep, Hatay, Kırşehir, Denizli, Kahramanmaraş, Eskişehir, Uşak, İzmit, Tunceli, Zonguldak, Elazığ, Bilecik ve Samsun‘da gerçekleşti. 

Elektrik kesintisiyle ilgili açıklama ise TEİAŞ’den geldi. TEİAŞ’dan yapılan açıklamada elektrik kesintisi ile ilgili olarak “Avrupa-Türkiye elektrik hattı bağlantısında kopma nedeniyle ülke genelinde elektrik kesintisi yaşanmaktadır” dendi.

Ne zaman geleceği soru cevapsız kalırken TEİAŞ yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36’da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektrik kesintisi meydana geldiğini bildirdi. Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydetti.

Enerji bakanlığı ise 15 yıldır böyle birşey yaşanmadığını söyleyerek “Otoyol olarak tabir edilen büyük hatlarda sıkıntı var. Kesintinin nedeni araştırılıyor. İlk izlenimler arızanın Ege bölgesi kaynaklı olabileceğini ortaya koyuyor. Arızanın giderilmesi için bütün olanaklar seferber edildi” dediler.

:: Elektrik kesintisi hayatınızı nasıl etkiledi?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

274 yorum - “Türkiye’de Elektrikler Neden Kesildi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar açıldı ☺

 2. -Hewal- dedi ki:

  Bende diyorum sokaklarda neden hiç kedi yok demek idman içinmis .Hayvanseverlerden tik yok.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  elektirigimizi iran kesti bunu hiç kimse ne bakan ne basbakan nede cumhur baskanı acıklayamaz vede söyleyemez nedeniişe savas sebebi sayılır baska acıklaması yok arkadaslar

 4. ConfickerBelasi dedi ki:

  12:39’daki mesajda ne yazýyormuþ?

 5. Mustafa.Demiral dedi ki:

  Dün profesör bir doktor þöyle dedi branþý norolojiydi galiba Amerikanýn Türkiyeye tehtidi olarak yorumladý herkes baþka birþey diyor ama ben kedileri seviyorum

 6. clients dedi ki:

  seçimlerde elektrik gitmesini normal olarak gösterme için böyle bir düzen yapýldý

 7. dash dedi ki:

  Prova diyorlar.

 8. MasterFather dedi ki:

  86 bin 400 de 1 ***** ilin kedisi ayný anda trafolara saldirmasi sonucu olmuþ. Bakan bey söylediler.

 9. spybot dedi ki:

  31 mart kedi vakasý !

 10. SDN Okuru dedi ki:

  bi savaş çıksa demekki adamlar o hattı kesse biz iptal biz vefat

 11. -Hewal- dedi ki:

  Kediler idman yaptýlar eþ zamanlý

 12. SDN Okuru dedi ki:

  TROFAYA KEDİ GİRMŞTİR

 13. SDN Okuru dedi ki:

  virüs bulaşmış beyler

 14. SDN Okuru dedi ki:

  kedidir o

 15. SDN Okuru dedi ki:

  kedi girmiş diyorrlaarrr

 16. SDN Okuru dedi ki:

  hahahah almanya 2050 ye kadar nükleer santrallerden kurtulup tamammen rüzgar enerjisinden enerji üretmeyi ***** akıllı araştırda konuş.bizimde rüzgardan güneş ışığından yararlanmamız lazım.tabi biz 50 yıl sonra ilk adımı atmaya başlarız. malum sonradan uyanıyoruz.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Nükleer enerji termik santrali kurmak için kesmiş***** ise bak bak bizde türkiyede niye kurmayalım.dışa bağımlımı kalalım.kendi elektriğimizi neden üretmeyelim *****

 18. mr_rain dedi ki:

  O deðilde 8 kat merdiven çýkmak çok dokundu

 19. SDN Okuru dedi ki:

  pikachu nun işten atılmasından dolayı elektriksiz kalan Türkiye yeni bir pokemon arıyor !

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Nigdede kesikti elektirik geldi cok sukur

 21. Hafiye dedi ki:

  Söyleyip duruyorum iþte zihniyet karanlýk diye, anlamýyorsunuz

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Aksaray'da da yoktu yaklasik bir saat önce geldi

 23. ConfickerBelasi dedi ki:
 24. edox dedi ki:

  Ben ilkokula giderken güngören’de neredeyse her hafta elektrikler kesiliyordu. Siz yine iyisiniz iyi

 25. SDN Okuru dedi ki:

  bütün ülkelerde olduğu gibi sakin olmaya ve boş konuşanlardan olmamaya acaba sorusunu bilenlere elinden bişey geliyorsa bilenlerle paylaş icraat et ki adam olduğun anlaşılsın bu istiklal kazanılan ülkedeki refah ancak bu şekilde sağlanır atıp tutarak değil kana kan dişe diş olalım hep beraber çalışalım bilen bilim insanının önünü krsöeyelim bak türkiyemiz göklerde her daim parıl parıl ***** MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN AYIBINI ÖRTERSE CENABI ALLAH DA O MÜSLÜMANIN AYIBINI GECE MİSALİ Ö***** geceler bu ülkede insanlara nasıl faydamız dokunur diye düşünen ademoğulları

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Kesin tehtit altinda devlet . Masaya oturdular kim bilir neler uctu avrupaya americaya 🙂

 27. SDN Okuru dedi ki:

  devlet biseyleri sakliyor bi sefer ayakkabi kutulariyla is bitmedi ülkeyi sesisize aldı falan filanlar.

  1. SDN Okuru dedi ki:

   bu elektrik kesintisi türkiyeyi bölmek parçalamak için malüm güçler bir test yapmışlardır olası türkiyeye açacakları bir savaşta bütün irtibatları koparmak için bir deney yapmış olabilirler

 28. |SeYYaH| dedi ki:

  yahu çocukluðum gaz lambasýyla geçti. ne olur sanki internete de girivermeyin biraz caným. hem aile büyüklerinizle tanýþmýþ olursunuz. büyükleriniz size eskiden nasýl gaz lambasýyla, mumla yaþadýklarýný anlatýrlar… siz de "vay be, ne devirler varmýþ, neler yaþanmýþ bu memlekette de haberimiz olmamýþ" dersiniz.

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Ataturk baraji ulkenin %95 ini mi karşılıyor. Guldurmeyin beni biraz ***** de zam isteyen elekrtirk sirketleir kesti diyor :)) Ne garip dusunceli insanlar var

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Biyere kedi girmistir yine

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşın biri bilmem nerelerde 8 saat gitmiş ben 13 saat elektrik siz bekledim is yapamadım beni yaşadığım yer önemli banane Afrika'dan

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Dunya lideri bu olayida cozer,durmak yok yola devam

 33. SDN Okuru dedi ki:

  valla bu durum hiç teiç açıcı bi durum değil ama her ne oluyorsa bunu bizim insanlarımız bir tür savaş saldırısı olarak adlandırıyor ama öle bişiey olsaydı herkeze bilgi verilirdi…

 34. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaþlar rahat olun derin derin nefes alýn sonra bir daha nefes alýn ama vermeyin nefesi beyine oksijen gitsin biraazzz buraasýýýýýýý türkiye eee deyin ve bir tekme atýn ýýýýý duvara olabilir iþte avrupa yine þinanay oynuyor baþka biþiyy deðil takmayýn kafnýzýýýý sebebii isadece rehin alýnan savcýnýn rehin ciler tarafýndan telefon edilmemesi ve vs vs yaniii tüm yolarý týkadýlarrr elktirik dahil burasýýý türkiye geçti avrupam bulu pazarýýý süüüürrrr eþeni niðdeeee anlýycanýnýzzzz buuu

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Koca ülke tek bir hattan mı elektirik alıyor masal anlatmasınlar işin aslı neyse onu söylesinler

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Tayip amcayi kacirmislar kaciranlarda olu bulunmus

 37. SDN Okuru dedi ki:

  Elektiriksiz hayat olur mu ya

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Ege Bölgesi bahane

 39. SDN Okuru dedi ki:

  Hat kopmuş inandık canım

 40. SDN Okuru dedi ki:

  Seçim provası olmalı

 41. Aretios dedi ki:

  Afrikaya tek bilet kaldý su dan ucuz gel ….

 42. emekli56 dedi ki:

  Eskiden TEK vardý. AKP geldi Üretim Ýletim ve Daðýtým AÞ ler olmak üzere 3 e böldü.Daðýtým A.Þ. leri özelleþ***** sýra geldi (TEÝAÞ) Ýletim A.Þ ye…Yakýnda onuda özelleþ***** Üretim A.Þ. tabi ki..
  Bugünkü kesintinin sebebine gelince:
  Elektrik üreten ve sisteme satan üetici firmalar epeydir hükümetten zam ***** seçim arefesi zam demek oy kaybý ***** zam yapmayýnca adamlar fiþi ç***** budur.

 43. SDN Okuru dedi ki:

  bu kesinti ne zamana kadar sürecek acaba

 44. SDN Okuru dedi ki:

  Kedidir 🙂

 45. SDN Okuru dedi ki:

  Aboooo ne buyuttunuz yatin isde

 46. friendly dedi ki:

  Bugün ki elektrik olayýnýn arýza olduðuna kesinlikle inanmýyorum, var bu iþin içinde bir iþ. Saat kaç olmuþ hala net bir açýklama yapamamýþ olmalarý da ayrý bir ironi.

 47. SDN Okuru dedi ki:

  Aferin

 48. SDN Okuru dedi ki:

  Samsun'da sıradan 1gün

 49. WarriorEagle dedi ki:

  Son cümleden anlaþýlmasý lazýmdý

" Türkiye’de Elektrikler Neden Kesildi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’de Elektrikler Neden Kesildi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’de Elektrikler Neden Kesildi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "