Okunma

Türkiye’de En Çok Ne Satılıyor?


09 Mart 2010 Salı 13:20
Türkiye’de En Çok Ne Satılıyor?

Türkiye’nin en önde gelen bilişim teknolojileri dağıtımcılarından Index Grup, bugün yaptığı basın toplantısında 2009 yılı sonuçlarını açıkladı.

HP, IBM, Lenovo, Asus, LG, Toshiba, Fujitsu Siemens, Microsoft, Sony, Epson, OKI, Canon, Kingston, Intel, Seagate, Xerox, MSI, ZyXel gibi birçok markanın Türkiye dağıtımcısı olan Index Grup, 2009 yılında satışlarda %17, net karlılıkta %215 artış gösterdi.

En çok satılanlar

Index Grup, Türkiye’de tüm donanım sektörünün %23,2′sini, tüm BT sektöründeün de %18,29′unu elinde tutuyor.

Index Grup’un kendi rakamlarına göre, Türkiye’de en çok satılan ilk beş marka HP, Intel, IBM, Toshiba ve Lenovo. HP, %26′lık oranla birinciyken, ikinci Intel ise %7,73′lük orana sahip.

:: Türkiye’de en çok satılan ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türkiye’de En Çok Ne Satılıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’de En Çok Ne Satılıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’de En Çok Ne Satılıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "