Türkiye’nin İlk PR Platformu Kuruldu


15 Nisan 2010 Perşembe 16:41
Türkiye’nin İlk PR Platformu Kuruldu

 

Özel bir gece ile kuruluş yıldönümünü ve PR Platform Türkiye‘nin hayata geçmesini kutlayan Communication Partner’ın Genel Müdür Yardımcısı Funda Ergülen, yaptığı konuşmada, “Farklı bir PR anlayışıyla, kimsenin yapmadığını yapmak için yola çıktık (Devlerin Dünyasına Hoş Geldiniz).

Kuruluşumuzdan bu yana geçen sürede önemli bir mesafe kaydettik. Bugün görüyoruz ki doğru yoldayız. İletişim danışmanlığında sektörün yenilenen yüzünü temsil etme vizyonumuzla hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

9 Şehirde Başladı, Hedef 50

Ortak sinerji çerçevesinde edinilen deneyimlerin bir araya geleceği PR Platform Türkiye’nin, iletişim alanında yapılan çalışmalara daha fazla değer kazandırmayı amaçladığını belirten Communication Partner Genel Müdürü Ufuk Çarşıbaşı da platformun 9 üyenin katılımıyla kurulduğunu söyledi.

Hedeflerinin bu sayıyı yılsonuna kadar 20, üç yıl için de 50’ye çıkarmak olduğunu belirten Çarşıbaşı, “PR Platform Türkiye, iletişim danışmanlığı sektörünün büyümesine de önemli bir ivme katacak. Yerel medyanın ve iletişim kanallarının giderek önem kazandığı ülkemizde, PR Platform Türkiye ile İstanbul’da faaliyet gösteren şirketler diledikleri il ya da bölgede, o ilin uzman PR ajansından yerel ve bölgesel boyutta hizmet alabilecek.

İstanbul dışındaki illerde bulunan halkla ilişkiler şirketleri de ulusal PR hizmetini İstanbul’a gitmek zorunda kalmadan alabilecek” şeklinde konuştu.

 


9 üye’li PR Platformu, üye sayısını üç yıl içinde 50’ye çıkarmak istiyor.

 

Platform kurma hazırlıklarının oldukça uzun sürdüğünü ve Anadolu şehirlerindeki şirketlerin konuya oldukça sıcak baktıklarını anlatan Çarşıbaşı, üyelerin illerinin en etkili ajansları olduğunu kaydetti.

Çarşıbaşı, platforma üye şirketler belirlenirken, çoğu tam hizmet ajansı olan şirketlerden halkla ilişkiler alanında hizmet vermesi, ekibinde PR uzmanı bulunması, PR’ın etik değerlerini benimsenmesi gibi faktörlerin etkili olduğunu söyledi (Alcatel-Lucent’tan Mobil Reklamcılık Çözümü).

Platforma üye şirketler arasında Antalya’dan Graphx, Ankara’dan Gaziantep’ten Dolphin Prodüksiyon, Afyon’dan Ekin Organizasyon, Kayseri’den Kapriss Organizasyon, İzmir’den Medyaspor, Ankara’dan Netvizyon Mediapark, Eskişehir’den Oscar Party Club ve Bursa’dan BPR İletişim Danışmanlığı yer alıyor.

:: PR Platform Türkiye bu alanda başarılı olabilecek mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türkiye’nin İlk PR Platformu Kuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’nin İlk PR Platformu Kuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’nin İlk PR Platformu Kuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!