Okunma

Türkiye’nin internet erişim oranı rekor kırıyor!


14 Mart 2018 Çarşamba 14:44
Türkiye’nin internet erişim oranı rekor kırıyor!

Türk halkının internet erişimi artmaya devam ediyor. Son beş yıllık süreçte, internet kullanımı inanılmaz bir artış göstererek, yüzde 49.1‘den yüzde 80.7‘ye yükseldi.

Türkiye’de internet ve bilgisayar kullanım oranları büyük artışta!

İnternet kullanımı yüzde 80 gibi bir orana fırlamışken, bilgisayar kullanım oranları ise yüzde 92’den yüzde 97’ye yükselmiş durumda. Üstelik hane dışında, iş dünyasında da dijital dönüşümün izlerini görmek mümkün.

Türkiye İstatistik Kurumu’ndan alınan verilere göre, 10 ve üzeri çalışana sahip girişimlerde, bilişim teknolojilerinin kullanım oranı artışa geçerken bu dönemde hanelerin bilgisayar kullanımı yüzde 92’den yüzde 97,2’ye yükseldi. Araştırmaya konu olan dönemde, aynı şekilde 10 ve üzeri çalışana sahip olan girişimlerde web erişim oranı yüzde 90,8’den yüzde 95,9’a; web sitesi sahipliği ise 53,8’den yüzde 72,9’a yükseldi.

Bilgisayar kullanımı tarafında ise ilginç sonuçlar bizleri karşılıyor. Hane bazında 5 yıl içinde bilgisayar kullanım oranları yüzde 49,9’dan yüzde 56,6’ya ulaşırken, erkeklerin kadınlara oranla bilgisayar ve internet erişimlerinde önde olması da dikkatlerden kaçmadı.

:: Bu oranlar hakkında sizin de görüşlerinizi alalım.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Türkiye’nin internet erişim oranı rekor kırıyor!”

  1. Garez Darktonk Song dedi ki:

    ama %99 sansürlü… gerçek internette sansür olmaz…

  2. Hakan dedi ki:

    Fakat internet halen kalitesiz ve pahalı.

" Türkiye’nin internet erişim oranı rekor kırıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’nin internet erişim oranı rekor kırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’nin internet erişim oranı rekor kırıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "