Okunma

Türkiye’nin İnternet İstatistikleri


16 Temmuz 2014 Çarşamba 08:00
Türkiye’nin İnternet İstatistikleri

We Are Social‘in belirli aralıklarla hazırladığı raporun yenisinin yayınlanmasıyla, yine oldukça ilginç rakamlar açığa çıktı. Diğer ülkelerin yanı sıra Türkiye’nin de internet kullanımına ilişkin verilerin yer aldığı görsellere bakılacak olunursa, Türkiye’de 35 milyon kişi internet kullanıyor. 

Yaklaşık olarak ülkenin yüzde 43′üne karşılık gelen internet kullanım oranı, Ocak ayı ile herhangi bir farklılık göstermemekte. Daha önce 36 milyon olan sosyal medya kullanıcısının ise son raporda 38 milyona çıkması, Facebook, Twitter gibi sitelerin Türkiye’de her geçen gün daha fazla önem kazandığının en somut kanıtı.

En çok hangi sosyal ağ kullanılıyor?

Araştırmanın bir diğer ilgi çekici noktası ise Türkiye’deki internet kullanıcılarının %94’ü Facebook, %72 Twitter, %75’i Google+, %34’ü Instagram ve LinkedIn kullanıyor. 

Aktif telefon kullanıcı sayısının 69 milyon, günlük internette geçirilen sürenin ise 4 saat 37 dakika olduğu Türkiye’nin diğer bilgilerini sonraki sayfalardan görebilirsiniz. 

:: Günde kaç saat internete giriyorsunuz?

 
yazarUtku Utkucu

ShiftDelete.Net'in çiçeği burnunda oyun editörü Utku, her gün en yeni oyun haberlerini SDN okurları için hazırlıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Türkiye’nin İnternet İstatistikleri”

  1. jestercat dedi ki:

    yüzde 75 kim google+ giriyor sadece hesapları var

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Her Android kullananı google+ kullanıcısı saymışlar galiba.

  3. kadircimenelt dedi ki:

    Ateş olsa kendini yakmaz. Tedirgin olmuşlar bi de

" Türkiye’nin İnternet İstatistikleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’nin İnternet İstatistikleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’nin İnternet İstatistikleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "