Okunma

Türkler Rüyasında En Çok Ne Görüyor?


15 Haziran 2015 Pazartesi 09:30
Türkler Rüyasında En Çok Ne Görüyor?

Ülkemizde rüya tabirleri önemli bir konu olarak kabul ediliyor. Özellikle  Hz. Yusuf‘un yaptığı rüya tabirlerinden yola çıkılarak, rüyaların yorumlanması hususuna dikkat edilir.

Rüya Tabirleri Artık İnternette

Eskiden rüya tabirleri için hocalara danışılırken, internetin yaygınlaşmasıyla bu durum da değişti. Artık, rüya gören insanlar, hocalara gitmek yerine gördüğü rüyadaki simgeleri, objeleri internet vasıtasıyla arayarak rüyalarını kendince tabir etmeye çalışıyorlar.

Peki Türkler arama motorlarında en çok hangi rüyalar hakkında araştırma yapıyorlar? Bu sorunun yanıtını merak edenler için Yandex, bazı arama verilerini takipçileriyle paylaştı. İşte Türkler rüyasında en çok ne görüyor sorusunun yanıtı.

Dip not olarak belirtelim. Bu veriler 2014 Ocak ve 2015 Nisan ayları arasında yapılan aramalar baz alınarak hazırlanmış.

1) Rüyada Yılan Görmek

15-06/15/ruyada-yilan-gormek.jpg

İşte Türklerin en çok gördüğü rüya çeşidi. Rüyada Yılan Görmek. Rüyada yılan görmek genel olarak hayra işaret etmez. Çevremizde sinsi planlar yapan bir düşmanın varlığına işaret eder.

2) Rüyada Altın Görmek

15-06/15/ruyada-altin-gormek.jpg

Yandex tarafından yayınlanan raporda, 2. sırada “Rüyada altın görmek” tabiri yer alıyor. Rüyada altın görmek, rüyanın ilerleyişine göre çok büyük sevince ya da hoş olmayan sözlere işaret edebiliyor.

3) Rüyada Köpek Görmek

15-06/15/ruyada-kopek-gormek.jpg

Yandex tarafından yayınlanan raporda, 3. sırada “Rüyada köpek görmek” tabiri yer alıyor. Rüyada köpek görmek genelde iyi yorumlanmaz. Çevrenizde bir düşman olduğuna delalettir ve dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir.

4) Rüyada Fare Görmek

15-06/15/ruyada-fare-gormek.jpg

Yandex tarafından yayınlanan raporda, 4. sırada “Rüyada fare görmek” tabiri yer alıyor.  Rüyada fare görmek pek hayırlı değildir. Gören kişinin sağlığının ya da maddi durumunun bozulacağı şeklinde yorumlanır.

5) Rüyada Ağladığını Görmek

15-06/15/ruyada-aglamak.jpg

Yandex tarafından yayınlanan raporda, 5. sırada “Rüyada ağlamak” tabiri yer alıyor. Rüyada ağladığını görmek genelde hayır olarak yorumlanır. Eğer sessiz bir şekilde ağladığınız görürseniz bu kısa zaman içerisinde büyük bir sevinç yaşayacağınız anlamına gelmektedir.

6) Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

15-06/15/ruyada-hamile-oldugunu-gormek.jpg

Yandex tarafından yayınlanan raporda, 6. sırada “Rüyada hamile olduğunu görmek” tabiri yer alıyor. Bir kadının rüyada kendisini hamile görmesi berekete işaret ederken, bir erkeğin kendisinin hamile görmesi ise hüzün ve keder olarak yorumlanıyor.

7) Rüyada Deniz Görmek

15-06/15/ruyada-deniz-gormek.jpg

Yandex tarafından yayınlanan raporda, 7. sırada “Rüyada deniz görmek” tabiri yer alıyor. Rüyada deniz görmek genel olarak olumlu şekilde yorumlanmaktadır. Koyduğunuz hedeflere, amaçlara ulaşmanızın yakın olduğunu haber verir.

8) Rüyada Balık Görmek

15-06/15/ruyada-balik-gormek.jpg

Yandex tarafından yayınlanan raporda, 8. sırada “Rüyada balık görmek” tabiri yer alıyor. Genel olarak rüyada balık görmek, kısmet ve bereket şeklinde yorumlanır. Bekar birisinin balık görmesi kısa süre içerisinde evleneceği şeklinde yorumlanırken, evli birisinin balık görmesi ise hanesinin bereketleneceği şeklinde yorumlanır.

9) Rüyada Para Görmek

15-06/15/ruyada-para-gormek.jpg

Yandex tarafından yayınlanan raporda, 9. sırada “Rüyada para görmek” tabiri yer alıyor. Rüyada para görmek kişinin içerisinde bulunduğu duruma göre sıkıntılı günler geçireceği anlamına gelebilir. Diğer yönden para görmek hayır ve esneklik şeklinde de yorumlanır.

10) Rüyada Bebek Görmek

15-06/15/ruyada-bebek-gormek.jpg

Yandex tarafından yayınlanan raporda, 10. sırada “Rüyada bebek görmek” tabiri yer alıyor. Rüyada bebek görmek genel itibariyle başarıya ve sevdiğiniz insanlar ile güzel muhabbete işaret ediyor.

:: Sizce Türkler rüyalarında en çok ne görüyor?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “Türkler Rüyasında En Çok Ne Görüyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Rüyalarımızı bile uçlarda yaşayan bir milletiz 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ne kadar sıradan şeyler görmüşüz rüyamızda 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu genelde evlenmen gerek anlamına gelirr :D:D:P

 4. SDN Okuru dedi ki:

  daha bel altı yorumlar aratmışlardır diye düşünüyordum haber beni yanılttı. Bizim Türklere bak seen 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bekarlar için sabah kalktığında duş aldıran, evli olanlar için ise bekar hayatın güzelliklerini görüyorlar 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Rüyamda İPhone 4S almışım siyah çok mutluydum sonra uyandım kalktım baktım S3 Minime…. Üfff içim sıkıldı…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  "PARA"

  Konu kilit.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Tamamen müstehcen rüyalar görüyorum acaba bu bir sorun mu ? 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  astral seyahat var sıkıntı yok

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Ben geçenlerde rüyamda s6 edge almıştım.O kadar pahalı ki ancak rüyamda görürüm

 11. SDN Okuru dedi ki:

  hic brazzerstan insanlar gören yokmu?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Su aygırı ve orangutan görüyorum hocam

 13. SDN Okuru dedi ki:

  ben türk değilim galiba

 14. SDN Okuru dedi ki:

  ben ara sıra müstehcen içerikli görüyorum yok burda 🙂

 15. SDN Okuru dedi ki:

  şakak kemiğine saplanan levye görüyorum hocam , levye

" Türkler Rüyasında En Çok Ne Görüyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkler Rüyasında En Çok Ne Görüyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkler Rüyasında En Çok Ne Görüyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "