Türklerden İlgi Çekici Bir Yazılım: Epiri


29 Ekim 2010 Cuma 11:30
Türklerden İlgi Çekici Bir Yazılım: Epiri

Karşınızda son derece ilgimizi çeken yerli yapımı bir yazılım bulunuyor. Horizon Yazılım tarafından geliştirilen Epiri Professional adlı yazılım, bir tür bilgiye ulaşma yazılımı diyebiliriz. Bünyesindeki medya dosyaları ile bilgiyi kullanıcıya hızlı yoldan ulaştırmayı amaçlayan yetkililer, başarılı bir çalışmaya imza atmış diyebiliriz.

 


Yazılım, 3 boyutlu modelleme konusunda geniş bir içeriğe sahip

 

Epiri Professional’ın hitap ettiği kitle bir hayli geniş. Bu açıdan irdelediğimizde yazılımı geliştiren Horizon Yazılım adlı firmanın başarı şansını da hayli yüksek görüyoruz. Epiri kaynaklarına 3 boyutlu modeller ve animasyonlar eklenebiliyor. Eklenen ve halihazırda içeriğinde bulunan modeller yatay ve dikey konumda 360 derece döndürülüp incelenebiliyor.

Yazılım, 3 boyutlu desteğiyle, başlangıç seviyesinde dil öğrenenler, okul öncesi hazırlık dönemindeki çocuklar veya 3 boyutlu modeller içeren dökümanlar hazırlamak isteyen ilgililer için bize oldukça ideal bir yazılım gibi göründü.

Grafik Arayüzü ve Kullanım

Epiri Professional’ın ayrıca kendine ait bir de arama motoru var. Bu arama motoruna Ask adı verilmiş. Ask Modu‘nda Epiri Professional bünyesindeki birçok içeriğe kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Arama yapmak istediğinizde, adres satırına kelimeyi direkt yazmanız yeterli.

 


Epiri Professional bünyesinde bilgiye ulaşmak hayli kolay

 

Yazılım bu haliyle bir internet tarayıcısına benziyor. Fakat internet tarayıcısı değil. Bir tarayıcıya benzemesinin sebebi ise, Internet Explorer’ı ActiveX nesnesi olarak kullanmasıdır. Hemen burada yazıya bir parantez açalım ve belirtelim; Horizon Yazılım yetkilileri, Saffron adını verdiği bir de internet tarayıcısı üzerinde çalışıyor.

Yazılımın arayüzü biraz karışık gelse de, kısa bir alışma süresinden sonra kullanıcıya sorun çıkarmayan yapısı sayesinde kolayca kullanılabiliyor. Internet Explorer’ı ActiveX nesnesi olarak kullanmasına dayanarak, bir tarayıcı formunda arayüze sahip olması beklenen bir özellik.

 


Çoklu sekmeli yapısı, kullanıcıya bir hayli pratiklik kazandırıyor

 

Internet tarayıcısına benzer bir arayüzünün olmasının bir diğer avantajı ise, konuları sekmeler halinde irdeleyebiliyor olmamız. Bir konu üzerinde çalışan kullanıcı, incelemek istediği tüm konuları farklı sekmelerde açarak, araştırma işlemini daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilir.

Lisanslama ve Medya Ekleme

Horizon Yazılım yetkilileri, çevrimiçi bilgi arama esnasında yaşanan araştırma süresini minimuma indirmeyi amaçlamış diyebiliriz. Bilgiye ulaşmayı daha hızlandırmak isteyen yetkililer, içerik konusunda oldukça sıkı bir çalışma içerisine girmiş gibi görünüyor.

 

 

Yazılım lisanslı kullanım konusunda da alternatif bir yol kullanıyor. Programın sağ üst köşesinde bulunan açılır menüden Lisans seçeneğini seçmeli ve açılan penceredeki Parmak izi bilgisi (lisans numarası) [email protected] adresine yollamalısınız. Gelen cevaptaki dosyayı bilgisayara kaydederek bu dosyayı yine Lisans bölümünden aktive etmelisiniz.

Epiri Professional’a medya eklemek ise yazılımın en önemli konu başlıklarından biri diyebiliriz. Medyalar, yazılımın anasayfasında medya sistemlerinin altında üç grup halinde bulunuyor. Bunlar “Ücretsiz“, “Profesyonel” ve “Kurumsal” şeklindedir.

Buradan seçeceğiniz medya dosyasını bilgisayarınıza indirerek .exe dosyasına çift tıklamalısınız.

Epiri Professional 5.0 deneme sürümünü yüklemek için tıklayın

Yazılım hakkında ayrıntılı bilgi almak için ise buraya tıklayın

 

:: Epiri Professional hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Türklerden İlgi Çekici Bir Yazılım: Epiri”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir şey anlamadım… Ne yapıyor şimdi bu program? 🙂

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bağlantıda eset truva atı uyarısı *****

" Türklerden İlgi Çekici Bir Yazılım: Epiri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türklerden İlgi Çekici Bir Yazılım: Epiri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türklerden İlgi Çekici Bir Yazılım: Epiri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!