Türklerin 6.800 TL’ye İhtiyacı Var


04 Nisan 2010 Pazar 05:00
Türklerin 6.800 TL’ye İhtiyacı Var

İnternet üzerinden banka kredilerinin karşılaştırılmasına olanak tanıyan Enuygun.com’un Baş Analisti Betül Sungurlu, “Enuygun.com üzerinde Ocak – Mart döneminde tüketiciler tarafından gerçekleştirilen yaklaşık 450.000 ihtiyaç kredisi incelemesi verisine göre, 30.000 TL‘nin altındaki kredi arayışında ortalama tutar 6.800 TL olarak gerçekleşti.

Tüketicilerin yalnızca %13’ü 3.000 TL’nin altında kredi arayışındayken, %14’lük kısmı 20.000 TL ve üzeri tutarda krediye ihtiyaç duyuyor. Tüketicilerin yaklaşık dörtte üçü ise 3.000 TL ile 20.000 TL arasındaki tutarda kredi arıyor.” dedi (Bankalara Yeni Virüs Tehdidi).

 

Tüketici kredisi kullanan her iki kişiden birinin aylık geliri 1.000 TL’nin altında.

 

Enuygun.com verilerine göre talep edilen ortalama vadenin 24 ay olduğunu da belirten Sungurlu, tüketici kredisi talebinin çoğunlukla temel ihtiyaçları karşılamaya ya da biriken borçları kapatmaya yönelik olduğuna inandıklarını söyledi. Sungurlu, “Türkiye Bankalar Birliği’nin verilerine göre tüketici kredisi kullanan her iki kişiden birinin aylık geliri 1.000 TL’nin altında.

Buna göre tüketicilerin önemli bir kısmının lüks ya da ekstra giderlerinden ziyade günlük ihtiyaçlarının giderilmesinde karşılaşılan gelir-gider arasındaki dengeyi oluşturmak amacıyla kredi arayışında olduğu sonucuna varıyoruz.

Enuygun.com üzerinden yapılan kredi sorgulamalarının ortalama 6.800 TL olması da kişi başı borç miktarı ya da acil ihtiyaç miktarı hakkında bize fikir veriyor,” dedi (Operatörlerin Mobil İmza Hizmetleri).

:: Bu araştırmaya katılıyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türklerin 6.800 TL’ye İhtiyacı Var”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Merhaba.
  Eğer stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse biz şimdi asal faiz oranı kredi sunuyoruz olarak, lütfen bize ulaşın. Bizim kredi güvenli ve daha fazla bilgi ve uygulamalar için güvenli olduğunu, bu e-postaya cevap lütfen. ([email protected]***** adı ve miktarı gerekli

" Türklerin 6.800 TL’ye İhtiyacı Var konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türklerin 6.800 TL’ye İhtiyacı Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türklerin 6.800 TL’ye İhtiyacı Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
 10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!