Okunma

Türksat’tan Güvenlik Atağı


13 Nisan 2008 Pazar 21:00
Türksat’tan Güvenlik Atağı
Türksat A.Ş. tarafından verilen bilgiye göre, Kablonet aboneleri 1 Mayıs 2008 tarihinden sonra, sistem üzerinden virüs ve rahatsızlık veren postalara (spam) karşı bir koruma edinecekler.Üstelik bu korumadan yararlanmak için her hangi bir yazılım yüklemelerine de gerek yok.

Ayarlar İnternette

Kullanıcılar, güvenlik duvarının sağlam koruması ardında muhtemel saldırılara karşı daha güvenli şekilde sanal ortama bağlanabilecekler. İsteğe bağlı kullanılacak bu hizmette, güvenlik seviyeleri kullanıcılar tarafından http://online.turksat.com.tr adresinden istenildiği şekilde düzenlenebilecek veya devre dışı bırakılabilecek.

Ayrıca Türksat Kablo İnternet kullanıcıları internet hızlarını ve hangi kotaya ne kadar ücret ödeyeceklerini www.kablotv.com.tr ve http://online.turksat.com.tr adreslerinden öğrenebilecekler.

Bilgi için: Türksat
Yazan: Serkan Özçim
SDN – http://shiftdelete.net




yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türksat’tan Güvenlik Atağı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  güzel ama yine bilgisayara antivirus ve firewall kullanmak zorundayız o zaman ne anlamı var.

  mesela virus koruması sadece webden gelen korumalara karşı cdden yada örneğin flash bellekten gelen virüslü dosyalar için yine antivirus gerekli ya da kapsamlı guvenlik için yine firewall gerekli.

  tabi normal kullanıcılar için hoş bir uygulama.

  Daha test aşamasında sanırım ama genede 2 YTL alırız diyorlar (aylık) 🙂

  ve mesela suanda online turksattan devre dışı bırakılamı***** zamanla dü***** normal sayfalarda da hata verebiliyor refresh edince düzeliyor gibi gibi.

  soruya gelince uygulama guzel daha kapsamlı olabilirse daha iyi ***** kullanıcılar için ayarlar daha da özelleştirilirse.

  sanırım firewall 1-2-3 secenekleri var kullanıcı çeşitlerine gö***** antivirus,antispam,url filtresi.

  antivirus bende olumlu url filtresi ise; bazı warez içeren siteleri açmı***** ben im paketim firewall3+antivirus+antispam+url ama ben diyelim warez içeren bir siteye girmek istiyorum o zaman tek olarak online turksattan url filtresini kapatabilmeliyim ***** şuanda oyle değil.

  firewall ise; IPme bakıyorum heryerde değişik ***** mesela emule da gercek ip im gozukuyor o da bu tarz birşey olsa gerek 🙂

  bu da güzel yine yeni yenilikler bekleriz TURKSAT
  esenlikler……

" Türksat’tan Güvenlik Atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türksat’tan Güvenlik Atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türksat’tan Güvenlik Atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "