Okunma

TV Pazarında Bu Yıl da Düşüş Var


08 Kasım 2013 Cuma 04:55
TV Pazarında Bu Yıl da Düşüş Var

Dünyanın dört bir yanındaki ekonomik zayıflamalar ve diğer etkenler, televizyon tedariğindeki düşüşün 2013 yılında da devam etmesine yol açıyor. IHS tarafından yayınlanan rapora göre, 2012 yılında dünya genelinde 238,3 milyon televizyon rafları doldururken, bu sayının 2013’te 226,7 milyona kadar düşmesi bekleniyor.

2011-2012 arasındaki düşüşün de yüzde 7 gibi önemli bir oran olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bu yılki yüzde 5’lik düşüş önem kazanıyor. Tedarik edilen TV’ler kategorilere ayrıldığında ise düşüşün nedeni belirginleşiyor: LCD TV’lerdeki azalma sadece yüzde 1 oranındayken, plazmalar yüzde 27 oranında, CRT televizyonlar ise yüzde 40 oranında düşüş yaşıyor.

IHS Analisti Jusy Hong konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede arka arkaya ikinci yılında da önemli oranlarda düşüş gösteren TV pazarında “doygun bölgelerde düz ekran TV satışlarında doyuma ulaşılması ve gelişmekte olan ülkelerin CRT’den vazgeçmesi” gibi pek çok sebebin bu düşüşte etkili olduğunu vurguluyor.

:: Siz evde hangi tür televizyon kullanıyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “TV Pazarında Bu Yıl da Düşüş Var”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  PC den izleyın 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  SAMSUNG UE-55F8000

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sizce lcd mi plazma mi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İyi haber, tv fiyatlarında biraz düşüş bekliyorum.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Benim CRT TV yakında reşit olacak. İki sene sonra da askere yollarım. LCD almaya korkuyorum. LCD’nin ana okuluna başlayışını görebilir miyim acaba? 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  İnanmaya bilirsiniz ama hala konudaki tv’yi kullanıyorum

 7. theotto dedi ki:

  Abi tamam lcd ler smart tvler daha fonksiyonel ama hiç dayanıklı değiller ekranları darbe için çok hassas crt lerde 20 yilliklar var ekranı hiç hasar görmeyen

 8. SDN Okuru dedi ki:

  ilk yorum

" TV Pazarında Bu Yıl da Düşüş Var konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TV Pazarında Bu Yıl da Düşüş Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TV Pazarında Bu Yıl da Düşüş Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "