Okunma

tvOS 10 Tanıtıldı!


13 Haziran 2016 Pazartesi 18:10
tvOS 10 Tanıtıldı!

Apple, WWDC 2016 etkinliği kapsamında tvOS işletim sistemine dair önemli yenilikler duyurdu. tvOS 10 ile iOS kullanıcıları dokunarak gezinme, Siri veya oyun oynama desteğine sahip yeni Apple TV Remote uygulaması sayesinde yeni bir kullanıcı deneyimini tecrübe edecek. 

16-06/14/apple-tv.png

Yeni Siri Özellikleri ve İşlevleri 

Apple TV’nin tanıtılmasından bu yana Siri daha da güçlendi. Artık 650.000’den fazla TV dizisini ve filmi arıyor. Siri, genişletilmiş yetenekleriyle daha da fazla ülkede kullanılabililiyor.

Filmler için konu araması: Siri’den bir konuya veya temaya göre film isteyebilme özelliğiyle gerçekten izlemek istediğiniz filmleri bulmak için daha da fazla yola sahip olacaksınız. Örneğin, “Beysbol konulu filmleri göster”, “Otomobillerle ilgili belgeseller bul” veya “Seksenlerin lise komedilerini bul” diyebileceksiniz. 

16-06/14/ck2rmdmwkaanwdo.jpg

YouTube’da arama: Bu ayın sonundan itibaren kullanıcılar Siri’den YouTube’da arama yapmasını isteyebilecek. Bundan böyle “YouTube’da sevimli buldog videolarını ara” diyebileceksiniz.

Canlı yayın açma: Siri’den desteklenen bir uygulamadaki canlı kanala doğrudan gitmesini isteyin. Örneğin, “CBS News’ı izle” veya “ESPN’i izle.” 

HomeKit aksesuarlarını yönetme: Apple TV kullanıcılara HomeKit özellikli aksesuarların kontrolünü veriyor. Dolayısıyla Siri’den “Işıkları açmasını” veya “Sıcaklığı 21 dereceye ayarlamasını” isteyebileceksiniz.

Apple TV, kullanıcıların evden uzakta olduklarında HomeKit aksesuarlarını kontrol etmelerine veya iOS aygıtlarındaki Home uygulamasıyla ev otomasyonu için kullanmasına da olanak verecek.

Ücretli Televizyon Uygulamaları için Tek Şifre Özelliği

ABD’deki müşteriler ilk kez, tek şifre kullanarak ücretli televizyon video kanallarının keyfini çıkarmanın basitleştirilmiş bir yoluna sahip olacak.

Bu sonbahardan itibaren kullanıcıların ücretli televizyon aboneliklerinin bir parçası olan favori video kanallarına anında erişmenin keyfini çıkarmak için Apple TV’de bir kez oturum açmaları yeterli olacak. 

16-06/13/single-sign-on.png

Tek şifre işlemi sırasında müşteriler, en sevdikleri video kanallarını daha kolay bulmak, indirmek ve keyfini çıkarmak için bir ücretli televizyon sağlayıcının sunduğu tüm kimlik doğrulama gerektiren uygulamalarını içeren bir sayfayı görebilecek.

Herhangi bir ağ TV uygulaması, tek şifre özelliğini etkinleştirerek izleyici işlemini basitleştirmek için bu teknolojiden yararlanabilecek. Tek şifre özelliği hem Apple TV‘de hem de iOS’ta kullanılabilecek. tvOS 10 ayrıca geliştiriciler için de önemli yenilikler içeriyor. 

tvOS platformunda halihazırda 1.300 üzerinde video kanalı, Apple TV için 6.000’in üzerinde uygulama mevcut.

Apple, tvOS 10 sürümünü sonbaharda Apple TV kullanıcılarının hizmetine sunacak.

:: tvOS 10’un getirdiği yenilikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “tvOS 10 Tanıtıldı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hiçbir değişiklik yok ki

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yahu adamlar emek sarf edip yaziyor sizde tvos nedir diyosunuz. Bi yuruyun gidin la. Bitmediler arkadas. Bir az insaf. Bir az dusunce ve bir az da emeye saygi!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Harbiden ha tvos 10 degil sadece tvos

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tvos 10 nedir ya düzgün yazın şunu

" tvOS 10 Tanıtıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere tvOS 10 Tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda tvOS 10 Tanıtıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "