Okunma

Twitch, abonelere özel yayın konseptini başlattı


27 Haziran 2019 Perşembe 08:00
Twitch, abonelere özel yayın konseptini başlattı

İnternet üzerinden platformu olan Twitch, yayınların hitap ettiği kitleleri özelleştirmeye devam ediyor. Normal şartlarda bir kişi, bir kanala abone olduğunda kendisine bazı avantajlar sağlanıyor. Bu avantajlar; abone ifadeleri, abone rozetleri ve sadece abonelerin yazabildiği sohbet paneli (yayıncıya bağlı) ayrıcalığı gibi fırsatları içeriyor. Yeni yapılan bir çalışma ile artık “sadece abonelere özel yayınlar” da yapılabilecek.

Abonelere özel yayın konsepti şu an için test aşamasında

Bu karardan önce bir yayıncının kaç abonesi olursa olsun, özel yayıncılık uygulaması olmadığı için içerik özelleştirme anlamında bunun bir önemi yoktu. Sadece video klibi gösterimi ve birkaç özel kesit hazırlanması dışında yayıncılık anlamında pek de bir önceliğe sahip olmayan aboneler, bundan böyle, sevdiği yayıncılardan kendileri için özel yayın içerikleri talep edebilecekler.

Abonelere özel yayın

Henüz abone olmayan ve abonelere özel yayın yapılan bir yayıncıya denk gelen kullanıcı, ilgili kişinin yayınını izlemek için ona abone olabilecek. İzleyici, ayrıca, özel yayının bir ön izlemesini inceleyip abone olup olmama konusunda karar verebilecek. Yeni uygulamanın güzel bir şekilde başarıya ulaşacağına inanan marka, yayıncıları ve onların hayranlarını bu şekilde ödüllendirmek istediğini söyledi.

Twtich abonelere özel yayın

Şu an için beta döneminde olan bu özelliği, son 90 gün içerisinde Twitch Topluluk Kuralları’nı ihlal etmeyen yayıncılar kullanabilecek. Buna ek olarak, telif hakları ile korunan müzikler nedeniyle bir uyarı almış olan yayın sahipleri de bu fırsattan yararlanamayacak.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitch, abonelere özel yayın konseptini başlattı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Güncellemeye izleyen olarak bakanlar sacma yayıncı olarak bakanlar ise mantıklı bulacaktir. Zira yayıncılar bu işe zaman ve paralarini ayiriyorlar. Pek çok amatör yayıncı normal işlerinden geldikten sonra kendi çabalarıyla kurdukları sistemle bu işi yapmaya çalışıyorlar. İş diyorum çünkü bu artık bir sektör ve ciddi bir ciro dönüyor. Bu açıdan bakıldığında twitch pastanın payını büyütmeye ve amatör yayıncılara daha fazla kâr sağlamaya çalışıyor gibi bir görüntü var. Umarım bu emeğini ve zamanini harcayan yayıncılar karşılığını alarak yollarina devam eder..

  2. Anonim dedi ki:

    Çok saçma isterseniz hiç twitch kullanmayalım

" Twitch, abonelere özel yayın konseptini başlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitch, abonelere özel yayın konseptini başlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitch, abonelere özel yayın konseptini başlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "