Okunma

Twitch HTML5’e Geçiyor


27 Eylül 2015 Pazar 19:00
Twitch HTML5’e Geçiyor

Popüler oyun yayın platformu Twitch’in şu sıralar San Francisco’da devam etmekte olan TwitchCon etkinliği tüm hızıyla sürüyor. Dünyanın dört bir yanından gelen tanınan yayıncılar Twitch’in bu etkinliğini yakından takip ediyor. Sadece birkaç saat önce duyurulan HTML5 tanıtımı ile ünlü yayın platform artık Flash tabanı kullanmayacak.

2016’nın ikinci çeyreğinde faaliyet göstermeye başlayacak olan HTML5 tabanlı Twitch, daha yeni video upload etme hizmetini duyurmuştu. Markanın Youtube ile olan rekabeti yenilikleri ile kalite çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Köklü Twitch yayıncılarının haricinde pazara universal bakan minor yayıncıların Youtube’a geçme veya iki platform üzerinden yayın hayatına devam etme olanakları da bu şekilde tükeniyor.

HTML5 teknolojisinin Twitch’e olan getirisi ne?

HTML5 teknolojisi ile en önemli kolaylık üçüncü parti yazılımlar kullanmadan doğrudan tarayıcı ile temiz ve kaliteli yayınlar yapılabilecek. Öte yandan kulağımıza gelen bilgilere göre Twitch bir mesajlaşma sistemi üzerinde çalışıyor. Uygulama, tarayıcı tabanlı ve yayın esnasında da pop-up şeklinde doğrudan yayıncıya haber verecek bu sistem ile Twitch kullanıcıları asla hiçbir mesajı kaçırmayacak. 

:: Twitch’in yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Twitch HTML5’e Geçiyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi olur. Flash Player gerçekten büyük bir sıkıntı. HTML5'e geçerse hemen hemen her işletim sisteminde ve birçok tarayıcıda sıkıntısız çalışabilecek.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bakalım HTML 5'in altından ne çıkacak. Flash sistemleri html 5'e geçirmek için bahane.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sdn nin sorunu ne pop-up demişsiniz lütfen yani Türkçesi mi sevgili editör olmuyorsa tamamıyla İngilizce yazın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Html 5 candır bitsin artık şu flash sevdası

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten geçsin kalmasın

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yaşasın HTML5

" Twitch HTML5’e Geçiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitch HTML5’e Geçiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitch HTML5’e Geçiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "