Twitch kemer sıktı: Cezalar artıyor


08 Nisan 2021 Perşembe 07:22
ABONE OL
Twitch kemer sıktı: Cezalar artıyor

Twitch, çevrimdışı veya tamamen diğer platformlarda gerçekleşen suistimal nedeniyle insanlara karşı disiplin cezaları uygulamaya başlayacak. Şirket, genişletilmiş taciz ve nefret dolu davranış politikası kapsamında kullanıcılarını hizmet dışındaki eylemlerinden de  yasaklayabileceğini açıkladı.

Genişletilmiş yeni politika, Twitch‘in hem içinde hem de dışında gerçekleşen suistimali hedef almaya yönelik faaliyet gösterecek. Örneğin, bir kullanıcı Twitch’in yanı sıra Twitter‘da bir yayıncıyı taciz ediyorsa, platform tarafından engellenecek. Bu kapsamda güncellenen politika sebebiyle platformda hiç gerçekleşmeyen suistimalle mücadele etmek için ikinci bir kategori oluşturuldu.

Twitch, topluluğu için önemli güvenlik risklerini hedefliyor

Platform konuyla alakalı, “topluluğumuza zarar verme potansiyeli en yüksek davranışlara” odaklanarak “bu eylemler tamamen Twitch dışında gerçekleşse bile, Twitch topluluğu için önemli bir güvenlik riski oluşturan ciddi suçlara” yanıt vereceğini belirtiyor.

twitch-onemli-bir-isimle-daha-yollarini-ayirdi

Bunlar arasında ise ölümcül şiddet ve şiddet içeren aşırılık, terör eylemleri, açık veya inandırıcı kitlesel şiddet tehdidi, küçüklerin cinsel istismarı ve cinsel saldırı ve tacizi örnek olarak gösteriyor. Yayın platformu ayrıca yüz yüze bir Twitch olayına veya şirkete ve personeline yönelik tehditler gibi, önlem alacağı başka örnekler de verdi.

Şirket, bir blog yazısında, bu tür eylemlerin araştırılmasının tipik olarak çok daha karmaşık olduğunu ve Twitch’te meydana gelen suistimalden daha fazla kaynak gerektirdiğini yazdı.

Şirket ayrıca konuyla alakalı yaptığı açıklama da, “Twitch dışında gerçekleşen davranışlar için ilerlemeden önce ilgili kanıtları paylaşmak için kolluk kuvvetlerine ve diğer hizmetlere daha fazla güvenmeliyiz” ifadelerinde bulundu.

Twitch’in daha sonra politikayı daha fazla suistimal türünü kapsayacak şekilde genişletmesi bekleniyor. Ayrıca şirket platform dışında gerçekleşen “ciddi, açık suistimal” konusunda geçmişte harekete geçtiğini, ancak şimdiye kadar ölçeklenebilir bir yaklaşımı olmadığını da belirtiyor.

Twitch, platform dışı suistimal raporlarına yanıt vermesine yardımcı olması için üçüncü taraf bir soruşturma hukuk bürosu da kurdu. Ayrıca bu tür eylemleri bildirmek için özel bir e-posta adresi oluşturdu: [email protected].

Şirket, e-posta adresine gönderilen her şeyin gizli tutulacağını ve yalnızca az sayıda Twitch çalışanı ve hukuk firması ile paylaşılacağını belirtiyor. Ayrıca çok sayıda sahte veya anlamsız rapor gönderen veya başkalarını bunları göndermeye teşvik eden kullanıcıların da Twitch’ten uzaklaştırılacağı ifade ediliyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 gün önce

Onu bunu bırak twitch TR serverı aç

Twitcher
Twitcher
6 gün önce

Twitch önce orasını burasını açıp yayın yapanlara önlem alsın. Sanki Twitch değil cam sitelerine giriyoruz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 gün önce

O kadar saçma içerik yapanlar var ki görmemezlikten mi geliyor anlamadım havuz yayını yapan sayısı arttı yasak olmasa full çıplak yayın yapanlar var

" Twitch kemer sıktı: Cezalar artıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitch kemer sıktı: Cezalar artıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitch kemer sıktı: Cezalar artıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!