Okunma

Twitter 2014’e Hızlı Başladı!


29 Nisan 2014 Salı 21:17
Twitter 2014’e Hızlı Başladı!

Teknoloji ve internet devleri 2014 yılı ilk çeyrek mali sonuçlarını açıklamayı sürdürüyor. MicrosoftFacebookApple gibi şirketlerden sonra dünyanın en büyük mikroblog sitesi Twitter da yılın ilk üç ayına yönelik finansal durumu açıkladı. Verilere göre Twitter toplamda 132 milyon dolar zarar açıkladı. Sitenin aktif kullanıcı sayısı ise arttı.

Zarara rağmen CEO’dan iddialı açıklamalar

Şirketin CEO‘su Dick Costolo, şu an iOS ve Android platformlarında ayda 1 milyar kullanıcıya ulaştıklarını açıkladı. Şirket, ilk çeyrek mali bilançosunda zararda görünse de aktif kullanıcı sayısını artırdı. 

Aktif kullanıcı sayısında artış

Twitter‘ın aylık aktif kullanıcı sayısı yıllık yüzde 25‘llik bir artış göstererek 225 milyona ulaştı. Mobilde ise 2014 ilk çeyreğinde 198 milyon aktif kullanıcı sayısı aşıldı. Bu rakam bir önceki yılında aynı dönemine göre yüzde 31 daha fazla. Mobil aktif kullanıcıları, toplam Twitter kullanıcısının yüzde 78‘sini oluşturuyor.

Reklam gelirleri arttı

Sosyal ağın aktif kullanıcı sayısındaki artış reklam gelirlerine de yansımış durumda. Bu dönemde 226 milyon dolar reklam geliri elde eden şirketin bu alandan sağladığı kazanç yıllık bazda yüzde 126‘lık bir artış göstermiş. Reklam gelirlerinin yüzde 80‘ine yakını mobilden geliyor.

Yurtdışından iyi haberler

Twitter açısından bir diğer sevindirici sonuç ise yurtdışı gelirlerinin artması. Sitenin uluslarası gelirleri 70 milyon dolara ulaşmış durumda. Bu rakam geçtiğimiz yıla oranla yüzde 183‘lük bir artış anlamına geliyor. Uluslararası gelirler, toplam gelirin yüzde 28‘ini oluşturuyor.

:: Twitter’ın kullanıcı bazında yükselişini önümüzdeki dönemde de sürdüreceğini düşünüyor musunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Twitter 2014’e Hızlı Başladı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  insanların iyi iş yapıp para kazanmasına niye bu kadar karşıyız anlamıyorum 🙂 sansürlediler, purevpn’le tekrar girdik – hatta adamlar türkiye’den en çok hit’i sansür sürecinde aldılar. bırakalım artık ortaçağ edebiyatını 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  önemli olan ülkeyi ayrıştırmadan iç huzuru sağlayıp bölücülere prim vermemek, amerikan malı kullanıyorsunuz yazmış birisi kullandığın internet bile amerikan ki bunu sende kullanıyorsun, elin mahkum kendin üret sıkıysa hani nerde, sadece bina yol yapmayla yürümez bu işler, kendinizi kandırmayı bırakın,arabistan gibi mi olmak istiyoruz yoksa muasır medeniyetler seviyesine bir türlü çıkamadık orya çıkmak mı istiyoruz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  aktif bot sayısı diyecektiniz galiba.
  açık söylüyorum benim bile 5 tane hesabım var. bazen sidik yarışına dönüyordu iş açtık mecburen.
  artık haftada 1 giriyorum yalnızca 1 tanesine kafam rahat.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Amerikan özentileri ???? Ahbe kardeşşş askerimize sıkılan kurşun amerikan malı bunu yurda sokan sesini çıkartmayan çıkıp milliyetçilik öğretmesin . Eminim telefonun yada ayakkabın kullandığın bir cihaz amerikan malıdır ülkeyi bu zihniyetmi savunuyor 🙁

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Burası siyaset için hiç yeri değil ama şu iki tane kendini milliyetçi olarak tanımlayan şahsiyetlerin yazdıklarını görünce gülmemek ve siyaset yapmamak elde degil bunlar celladlarına aşık olan insanlar güdülmeye nereye çekersen oraya gitmeyi seven insanlar o bakımdan bu tarzlar insanlara tamam deyip geçin . Milliyetçilik? Osmanlı torunlarıyız deyip osmanlı türbesine bomba atacak kadar mı milliyetçisiniz yoksa ermenilere arka çıkacakdarmı milliyetçisiniz . Siz ve sizin gibi insanlar Türk değil bunu artık kendiniz bile kabullendiniz

 6. MyNickname dedi ki:

  Haber okumaya diye giriyorum ilkçağ dan kalma düşüncelerinizle siyaset yapmaya çalışıp beni siteden soğutuyorsunuz

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Milliyetçilikten söz eden adam nevruzda apo nun posterlerine açılım zıvalığına eminim sesini çıkartamamıştır

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bu troller her yerde :SD

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Tam tersi yorumlamış tüm dünya? *****

 10. SDN Okuru dedi ki:

  sizden mi milliyetçi olacak peki, ermenileri bile destekler oldunuz güneydoğuda asker kaçırılıyor nerde sizin milliyetçiliğiniz laf ebeliğini bırakın koyun olmayın

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Balaban162 sonuna kadar haklısın kardeş***** yeri gelince milletini çok sever ama şirket ülkeyi adam yerine koymazken şirketi koruyup ***** özentileri.

 12. balaban6162 dedi ki:

  Kapanmasına tepki gösterenlerde iyi okusun bu haberi, onlar parayı aldılar, tepki gösterenlerde havayı.
  Senden benden kazansın sonra gelsin kazandılarını sana böyle duyursun. Sonra milliyetciyim diye gezinin ortalarda.

" Twitter 2014’e Hızlı Başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter 2014’e Hızlı Başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter 2014’e Hızlı Başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "