Okunma

Twitter 3. Çeyrek Raporunu Yayınladı!


29 Ekim 2015 Perşembe 07:00
Twitter 3. Çeyrek Raporunu Yayınladı!

140 karakter ile iletişim kurmamızı sağlayan Twitter, kurulduğu günden bu yana çok büyük ilerleme kaydetti. Twitter’ın en büyük sorunu çok hareketli kullanıcı potansiyeline sahip olması.

Çok hareketli bir sosyal ağ platformu olan Twitter, Omid Kordestani yönetiminde ilk mali raporlarını yayınladı. Üçüncü çeyrek mali raporlarını yayınlayan Twitter, geçtiğimiz günlerde işten çıkarmalara başlamıştı. Yayınlanan raporu ele aldığımızda 2015 yılının üçüncü çeyreğinde 569 milyon dolar gelir elde eden Twitter, yıl bazında %58 artış sağladı. Ayrıca 132 milyon dolar net zarar açıklayan Twitter, bunu yönetim kadrosunun aşırı büyümesine bağlıyor.

Twitter, kullanıcı oranından memnun değil

15-10/28/screen-shot-2015-10-27-at-4-21-38-pm.jpg

Kullanıcı sayısında da pek memnuniyet yok. İkinci çeyrekte 316 milyon olan aktif kullanıcı sayısı 320 milyona yükselmiş durumda. Daha çok fikir alışverişi ve paylaşımlar için kullanılan Twitter, Facebook gibi zengin içerik paylaşımına sahip olmadığı için bazı kitlelerin ilgisini çekmiyor.

Yılın son çeyreğinde gelirlerini artırmayı hedefleyen Twitter’ın yeni çözümlere ihtiyacı var.

:: Twitter’ı ne sıklıkla kullanıyorsunuz ?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Twitter 3. Çeyrek Raporunu Yayınladı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Periscope'dan kaynaklı bir yükleliş bence

 2. SDN Okuru dedi ki:

  twitter artık dünya haber ajansı gibi 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  aslında gayet iyi üyesi var,tabi bir facebook kadar olamaz…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yakında bitip gidecek gibi duruyor. Yenilik yok. 140 karakter sınırı devam ediyor ve kullanıcı sayısı yerinde sayıyor ya da az artıyor. İnstagram bunun tahtını aldı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İnşallah batar şu twitter

" Twitter 3. Çeyrek Raporunu Yayınladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter 3. Çeyrek Raporunu Yayınladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter 3. Çeyrek Raporunu Yayınladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "