Okunma

Twitter 6 Yaşında!


22 Mart 2012 Perşembe 11:00
Twitter 6 Yaşında!


İşte Jack Dorsey’in ilk Tweet’i

21 Mart 2006 tarihinde Jack Dorsey adlı bir girişimci Twttr adlı internet sitesini hizmete sokarak ilk Tweet’ini yazdı. Muhtemelen kendisi bile aradan geçecek altı yılın ardından geleceği noktayı tahmin edemiyordu.

Tüm dünyayı bir anda saran ve 140 karakterle düşüncelerinizi aktarmanızı talep eden Twitter artık altı yaşında. 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve halk hareketlerinin başlamasına dahi yardımcı oluyor.

Bazı kullanıcılar Twitter‘ı yalnızca haber kaynağı olarak kullansa da, bazıları hem düşüncelerini dile getirmek hem de ünlülerin düşüncelerine göz atmak amacıyla Twitter’a üye oluyor.

Açıkladığı rakamlarla geçtiğimiz yılda yüzde 40’lık büyüme oranına ulaştığını öğrendiğimiz Twitter‘ın altıncı yaş gününü kutluyoruz. İyi ki doğdun Twitter!

:: Twitter kullanıyor musunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter 6 Yaşında!”

  1. sesu12 dedi ki:

    @cihangecgel hesabındayım ve 2008den bu yana kullanıyorum

" Twitter 6 Yaşında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter 6 Yaşında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter 6 Yaşında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "