Okunma

Twitter açığı nedeniyle özel mesajlarınız okunabilir!


23 Eylül 2018 Pazar 23:59
Twitter açığı nedeniyle özel mesajlarınız okunabilir!

Popüler sosyal ağ Twitter, dünya üzerinde aylık yaklaşık 350 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Gençler arasında oldukça popüler olan sosyal ağ, geçtiğimiz günlerde tespit edilen güvenlik açığı ile gündemde! Twitter açığı nedeniyle özel mesajlarınız okunmuş olabilir.

Facebook‘un da başına büyük dertler açan uygulamalar, bu sefer de Twitter‘ın canını sıkacağa benziyor.

Twitter açığı, geliştiricilerin direkt mesajları okumasına olanak sağlıyor!

twitter açığı sdn 2

Twitter geliştiricileri tarafından tespit edilen bu güvenlik açığı, uygulama geliştiricilerin Twitter kullanıcılarının özel mesajlarını okumasına olanak sağlayabiliyordu.

Hızlı bir şekilde açığı kapatan Twitter, ellerinde net bir veri olmadığını fakat Twitter kullanıcılarının %1’lik bir kısmının bu açıktan etkilenmiş olabileceğini duyurdu.

Yaklaşık 3.5 milyon Twitter kullanıcısına tekabül eden %1’lik kısım, oldukça tedirginlik verici.

Twitter, yaptığı açıklamada bu güvenlik açığının 16 ay önce yapılan bir değişiklik nedeniyle oluştuğunu da ekledi. Yani bu açık 16 aydır Twitter’da bulunuyordu.

Açığı tespit etmesinin ardından saatler içerisinde kapatan Twitter, etkilenen kullanıcılar hakkında daha detaylı bir açıklama yapmadı.

Bu kritik güvenlik açığı nedeniyle özel mesajları 3. kişilerin ellerine geçen kullanıcıların ise maalesef yapabileceği hiçbir şey bulunmuyor.

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter açığı nedeniyle özel mesajlarınız okunabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter açığı nedeniyle özel mesajlarınız okunabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter açığı nedeniyle özel mesajlarınız okunabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "