Twitter’dan Android kullanıcıları için ”açık var” itirafı


05 Ağustos 2020 Çarşamba 20:40
Twitter’dan Android kullanıcıları için ”açık var” itirafı

Twitter çok yakın bir zaman önce ünlü ve çok yüksek takipçili hesapların bitcoin tabanlı hack saldırısına maruz kalmasıyla gündeme gelmişti. Twitter konu hakkında araştırmalarını sürdürdüğünü söylüyor. Tedbirleri aldığının da altını çizen Twitter, paylaştığı yeni bir blog yazıyla birlikte güvenlik açığının da olduğu ortaya çıktı. Twitter Android açığı ile yine dikkatleri çekiyor.

Bitcoin dolandırıcılığı üstüne gelen Twitter Android açığı itirafı

Twitter, yaşanan güvenlik açığının Android kullanıcılarının doğrudan mesajlarına yönelik olabileceğini aktarıyor. Twitter, özellikle, güvenlik açığıyla Android’in 8 ve 9 sürümleri olan cihazlarda karşılaşıldığını söylüyor. Bu bilginin paylaşılmasının ardından ise kullanıcılarının özel verilerini açığa çıkmış olabileceğinin de itirafını yapmış olan Twitter için tehlike çanları çalıyor.

Şirket bir blog yazısında, “Bu güvenlik açığı, cihazınıza yüklenmiş kötü amaçlı bir uygulama aracılığıyla saldırganın, cihazınızdaki gizli Twitter verilerine(direkt mesajlar gibi) Android sistem izinleri üzerinde çalışarak erişmesine izin verebilir.’’ diyor.

Twitter Android acigi-00

Yeni güvenlik açığı, Twitter’ın Elon Musk, Joe Biden ve Bill Gates de dahil olmak üzere en önemli 130 kullanıcısının hesaplarının, bitcoin dolandırıcılığının bir parçası olarak bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmesinden birkaç hafta sonra ortaya çıkıyor olması da dikkat çekiyor.

Şirket, Android güvenlik açığının saldırganlar tarafından kullanıldığına dair bir kanıt olmadığını söylese de yine de Twitter’ın önerdiği gibi en yeni güncellemeyi indirmekte ve şifreyi değiştirmekte fayda var.

Bunların yanı sıra Twitter etkilendiğini düşündüğü bazı kullanıcıları bilgilendirmeye başladığını söyledi. Şirket, güvenlik açığını gidermek için Android uygulamasını güncelledi ve etkilenen herkesin Twitter’ın Android uygulamasını güncellemesini istiyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter’dan Android kullanıcıları için ”açık var” itirafı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan Android kullanıcıları için ”açık var” itirafı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan Android kullanıcıları için ”açık var” itirafı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  2. 2 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  3. 3 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  4. 4 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  5. 5 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  7. 7 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  8. 8 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  9. 9 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  10. 10 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!