Okunma

Twitter Artık Sosyal Medya Değil!


29 Nisan 2016 Cuma 10:00
Twitter Artık Sosyal Medya Değil!

Sosyal ağ denilince akıllara ilk Facebook daha sonra Twitter’ın geldiği herkes tarafından kabul edilen bir şey. Facebook’un statüsüne sahip olmak için yenilikler sunan Twitter, ne yaptıysa amacına ulaşamadı.

Facebook’a göre daha kısıtlı özellikler sunan ve 3. parti uygulamalar ile entegrasyon yapıldığında bulutunda kayıt dosyalarını saklayamayan Twitter, sürpriz bir şekilde sosyal ağ kategorisinden çekildiğini açıkladı.

2016 yılının 3. çeyrek sonuçlarına bakıldığında Twitter’da işlerin yolunda gitmediği açıkça görünüyordu. Twitter yönetimi bu gidişatı düzeltmek için yeni bir politika izlemeye hazırlanıyor.

Twitter’dan al haberi

Twitter’ın iOS‘teki uygulaması “sosyal ” kategorisinden dün kaldırıldı. Twitter’ın yeni kategorisi ise “Haberler” olarak belirlendi.

Aslında böyle bir hamlenin yapılacağının sinyalleri Twitter Moments özelliği ile verilmişti. Twitter Moments’te dünyadaki gelişmeleri tek bir sekme üzerinden takip edebiliyordunuz. Henüz ülkemizde kullanıma sunulmayan Twitter Moments’in, Twitter’ın bu ani karar değişikliğinden dolayı yakında aktif olarak kullanılacağını düşünüyoruz.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan son olaylarda Twitter haber konusunda büyük rol oynadı. Ancak balon haber olarak tabir edebileceğimiz toplumu kargaşaya sürükleyecek bir takım haberler hala Twitter’da yer alıyor. Eğer Twitter haberlere odaklanmak istiyorsa yalan haberlerin önüne geçmek için yeni bir sistem kurması gerekiyor. 

16-04/29/twitter.jpg

:: Twitter’ın haberler kategorisinde yer alması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Twitter Artık Sosyal Medya Değil!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Mantıklı olmuş

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Daha mantıklı olmuş zaten Türkiye'de popüler olduğu kadar başka bir ülkede popüler değildir, Hep genç nüfustan bunlar 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Asıl sosyal medya twitter'dir. Facebook çoluk çocuğun oyun oynadığı bir mekandır. Ve twitter'in sadeliği Facebook'dan çok daha iyi ve kullanışlı.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter gibi sosyal medyamı var facebook 7-8 yaş grubunun bile rahatca takıldığı ortam twitterda ise en azından kekolardan kurtuluyosunuz

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Haberi sahasından bildirmesi gerek duyumla ***** içinde önce agını genişletmeli her olayın ***** bir üzesi üyelerinden konum alıp dogrulamalı akıllardaki kişinin telefonuna başkalarınca yalan haber akıtma yada yalan haber yapmada asla şüphesi şüphe bırakmayacak güvenilirlik olmalı.yorumlardada yorumu degişe ***** 141 ve 148 karakterli yorum yazma konumuna gelmedende büyüme atılımı genişlemesi imkansız

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Troller sana bişey mi yaptı aslanım

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hayal kırıklığı tek keyif aldığım sosyal ağ buydu ve şimdi hiç bir değişiklik olmasa dahi haber kategorisinde olması bile üzücü.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  tabi lan manyak mısın, sosyal ağda ne işin var senin twitter

 9. SDN Okuru dedi ki:

  2016 yılı 3. çeyrek mi?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Trolller yüzünden objektif habercilik zor. Twitter önce robot ve trolleri temizlemeli yoksa yazar arkadaşın da dediği gibi bu özellik işe yaramaz.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Değişen birşey olmazsa twitter twitter dır

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Kısmen doğru bir hamle ama tartışılır

" Twitter Artık Sosyal Medya Değil! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Artık Sosyal Medya Değil! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Artık Sosyal Medya Değil! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "