Twitter bir özelliği kaldırıyor; bir diğerini geliştiriyor!


27 Kasım 2020 Cuma 15:55
Twitter bir özelliği kaldırıyor; bir diğerini geliştiriyor!

Twitter daha çok yeni Fleets özelliğini duyurmuştu. Instagram ve WhatsApp gibi platformlarda aktif bir şekilde kullanılan popüler özelliği bünyesine ekleyen Twitter, bu özellikte kullancıların karşılaştığı sorunlar ile gündeme gelmişti. Söz konusu sorunun çözümüne yönelik çalışan Twitter en son, ”tweetleri beğenmeme” özelliği ve ”gruplarda sesli aramalar” üzerinde çalışıyordu. Şimdi ise Twitter Web tarafındaki sürümünde Listeleri kaldırıyor ve konu etiketlerini geliştirmeye odaklanıyor. İşte Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler:

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler arasında pek çok detay bulunuyor

Twitter yine bir şeyler denemeye karar verdi. Sosyal medya ağları içerisinde en az tasarımsal değişiklik geçin Twitter şu sıralar yenilikler geliştirme açısından şaha kalkmış durumda. Twitter’ın önce Web tarafında Listeleri kaldırmasına bir bakalım. Uygulama tarafında yenilikleri bildiren Jane Manchun Wong tarafından bildirilen bu yeni adım, yeni konular bölümüne dönüşüyor. Yani aslında listeler tam anlamıyla kaldırılmıyor, form değiştiriyor.

Twitter-in uzerinde calistigi yeni ozellikler-0

İlginizi çeken konuları seçebileceğiniz ve söz konusu konularla ilgili tweetleri bulabileceğiniz yeni “konular” bölümleri geliyor. Bunun yanı sıra connect yani bağlan bölümü oluyor. Bu bölüm ise temelde sizinle aynı ilgi alanlarına paylaşabilecek insanlarla iletişim kurmanızı sağlamak için geliyor. Bu özellikler Twitter masaüstü sürümü için geliyor. Bir diğer yenilik ise mobil sürüm için geliyor.

Twitter-in uzerinde calistigi yeni ozellikler-00.jpg

Konu tweetleri kullanıcılar için daha görünür hale geliyor. Bu, kullanıcıların bu tweetlere erişebilmek için belirli bir bölüme gitmesi gerekmeyeceği anlamına geliyor. Ana sayfanızda gezinirken aralara girecek olan bu ”ilginizi çekebilecek tweetler” ilerleyen süreçte karşınıza çıkacak gibi duruyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Twitter bir özelliği kaldırıyor; bir diğerini geliştiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter bir özelliği kaldırıyor; bir diğerini geliştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter bir özelliği kaldırıyor; bir diğerini geliştiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  2. 2 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  4. 4 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  5. 5 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  6. 6 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  7. 7 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  8. 8 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  9. 9 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  10. 10 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!