Okunma

Twitter Canlı Yayına Yeni Özellik Geliyor!


20 Haziran 2016 Pazartesi 16:00
Twitter Canlı Yayına Yeni Özellik Geliyor!

Twitter, canlı yayın servisinin kalitesini arttırmak adına bir “makine öğrenmesi” satın aldığını açıkladı.

Twitter’ın yeni makine öğrenmesi çözümü ile düşük çözünürlüklü bulanık videoları, keskinleştirerek daha iyi performansı kullanıcılara sunması bekleniyor.

Twitter canlı yayın kalitesini arttırıyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey, gün itibariyle attığı tweet ile Londra merkezli Magic Pony Technology şirketi ile anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

Magic Pony Technology’nin Twitter’a sağlayacağı en büyük desteğin düşük çözünürlüklü grafikleri yükselterek daha keskin bir performans meydana getirmesi olarak belirtiliyor.

Magic Pony’nin kendi makine öğrenme teknolojisi algoritmalarını kullanarak gerçekleştirdiği çözümlerin ilk olarak Twitter’ın gerçek zamanlı video özelliğinde denenmesi bekleniyor.

Hesaplamalı nörobilim ve derin öğrenme algısı konusunda çalışmalarda bulunan Magic Pony ekibinde 11 doktora üyesi yer alıyor.

Magic Pony Technology kurucularından Rob Bishop, çevrimiçi video akış çözümlerinin video sıkıştırma yöntemine dayandığını belirterek, kendilerinin bu sayede ilk aşamada mevcut sürümden daha ileri bir görüntü kalitesi elde ettiklerini vurguladı.

16-06/20/screen_compare.jpg

Bishop, şimdi ise hızlı GPU’ların büyük ölçüde genişletilerek, her yerde kullanılmaya başladığını dile getirdi.

Magic Pony, herhangi bir platformdan düşük çözünürlüklerle çekilen bir görüntünün kalitesini arttırıp yüksek çözünürlüklü hale getirebiliyor.

The Verge’de yer alan habere göre Twitter’ın Magic Pony ile gerçekleştirdiği iş birliği sonrasında meydana gelebilecek yüksek çözünürlüklü medyaları ilk olarak gerçek zamanlı video özelliğinde kullanması bekleniyor.

:: Twitter’ın söz konusu anlaşma sonrasında canlı yayın videolarının kalitesini arttırabileceğini düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter Canlı Yayına Yeni Özellik Geliyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Getirseler ne olacak saçma bir platform

" Twitter Canlı Yayına Yeni Özellik Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Canlı Yayına Yeni Özellik Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Canlı Yayına Yeni Özellik Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "