Okunma

Twitter canlı yayınları yenileniyor!


21 Mart 2017 Salı 01:00
Twitter canlı yayınları yenileniyor!

Twitter canlı yayın yapan medya kuruluşlarının işlerini kolaylaştırmak adına yeni API’sini (Uygulama Programı Arabirimi (UPA)) yarın sabahtan itibaren hizmete sokmaya hazırlanıyor. Yenilenen API sayesinde artık canlı yayınlarınızı daha profesyonel araç gereçlerle yapmanız mümkün olacak.

Periscope’tan bir adım sonrası!

Daha önce Periscope Producer adlı özelliği ile canlı yayın yapanlara hizmet veren Twitter, geçtiğimiz hafta ilk kez haberler duymaya başladığımız yeni API için çalışmalarını tamamlamışa benziyor.

TechCrunch’ın eline geçen bilgilere göre Twitter, yarın sabahtan itibaren Telestream, Wirecast, BrandLive ve Livestream Switcher gibi birçok platform ile ortak bir şekilde kullanıcılarına hizmet vermeye başlayacak.

Twitch kullanıcılarının bir hayli rağbet gösterdiği Open Broadcaster Software yani OBS’e de tam destek verildiğini ve bilgisayarınız üzerinden birçok profesyonel kayıt aracını bu yazılıma bağlayarak, canlı yayınlarınızı çok daha profesyonel şekilde yapabileceğinizi belirtmemiz gerekiyor.

Twitter’ın yeni sisteminin, geçtiğimiz yılın Nisan ayında hizmete giren Facebook Live API ile büyük benzerlikler gösterdiği de söylentiler arasında. Ayrıca Twitter’ın bu hamleyle birlikte Periscope’a olan inancını yitirip yitirmediği de sorgulanmaya başlandı.

:: Twitter’ın bu video hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter canlı yayınları yenileniyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bir stroy de twetter dan nekliyoruz

" Twitter canlı yayınları yenileniyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter canlı yayınları yenileniyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter canlı yayınları yenileniyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "