Twitter COVID-19 ile ilgili yazıları kaldırabilir


24 Nisan 2020 Cuma 09:36
Twitter COVID-19 ile ilgili yazıları kaldırabilir

Twitter, COVID-19 (corona virüs) politikalarıyla ilgili büyük bir değişiklik yaptı. Ünlü sosyal medya platformu, COVID-19 hakkında yapılan ve doğrulanmamış iddialarda bulunan tweetlerin kaldırılmasını gerektirecek bir güncelleme yaptı.

Birkaç aydır hem yerel hem dünya genelinde insanlar internet ve televizyonlarına bağlı bir şekilde yaşamaya başladı. Bu durum internetin sıkça kullanmasına sebep olurken aynı zamanda da birçok bilgi akışı gerçekleşiyor. Sosyal medyanın da kullanımı arttıkça da birçok konuyla ilgili yalan yanlış bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Elbette ki bu yanlış bilgilerin hepsini engellemek tamamıyla mümkün gözükmüyor. Fakat bunu en aza indirecek şekilde çalışmalar yapabilir. Bizler de sosyal medya kullanımlarımızda bazı kelime ve sözcükleri filtreleyerek yanlış ve yanıltıcı bilgilerden kaçabiliriz. Mikroblog sitesi olarak kullanılan Twitter’ın, buna yönelik yeni bir güncellemesi ortaya çıktı.

Twitter, COVID-19 hakkında insanları uyarıyor

Geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından basın sözcüsü  şu şekilde: “Potansiyel olarak çevreye zarar verebilecek bir eylem çağrısı olduğunda bununla ilgili COVID-19 içeriğinin kaldırılmasına öncelik veriyoruz.” bir açıklama gerçekleştirmişti. Fakat görünen o ki şirket her bir tweet’i kaldırmayacağını da kendi bloglarında: “Daha önce de belirttiğimiz gibi, COVID-19 hakkında eksik veya tartışmalı bilgi içeren her tweet üzerinde yaptırım yapmayacağız.” söyledi.

Bunlarla birlikte şirket, 18 Mart tarihinde COVID-19 içeriği hakkında güncellenmiş politikalar sunan “yanıltıcı ve potansiyel olarak zararlı bir içeriğe sahip” 2.230’dan fazla tweet’i kaldırdığını da belirtiyor. Bu yeni politikalar ile birlikte Twitter, insanları bu konuyla ilgili doğrulanmamış iddialara karşı olan içerikleri kaldıracağını açıklıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter COVID-19 ile ilgili yazıları kaldırabilir”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bilgilendirilmeyelim cahil olalim ve her dedikleri yalanlara inanalim istiyorlar

" Twitter COVID-19 ile ilgili yazıları kaldırabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter COVID-19 ile ilgili yazıları kaldırabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter COVID-19 ile ilgili yazıları kaldırabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
 2. 2 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
 3. 3 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
 4. 4 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?
 5. 5 Apple için özel olarak üretilen kol inceleme! Apple için özel olarak üretilen kol inceleme!
 6. 6 İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video! İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video!
 7. 7 Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz? Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz?
 8. 8 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu? 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu?
 9. 9 PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor? PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?
 10. 10 Sadece 8 dakikada Apple etkinliği özeti! Sadece 8 dakikada Apple etkinliği özeti!