Twitter’da yapay zeka destekli cinsellik filtresi


18 Şubat 2020 Salı 18:45
Twitter’da yapay zeka destekli cinsellik filtresi

Twitter’daki uygunsuz görseller içeren direkt mesajları önlemek için yeni bir çalışma yürütülüyor. Sosyal medya platformunun kullanıcıları, bu durumdan oldukça şikayetçiydi ve konu için harekete geçildi. Twitter’da yapay zeka destekli cinsellik filtresi üzerinde çalışmalar yapılıyor.

Yapay zeka destekli cinsellik filtresi ile ‘Güvenli DM’ sağlanacak

Twitter’da çok sayıda kullanıcı, cinsellik barındıran görsel direkt mesajlardan şikayetçiydi. Bu konuyu çözüme kavuşturmak için başlatılan çalışmaya da ‘Güvenli DM’ ismi verildi. Bu proje sayesinde bu durum engellenecek.

Kelsey Bressler adlı bir yazılımcı, ‘Güvenli DM’ projesini geliştiriyor. ‘Güvenli DM’ bir eklenti olacak ve bunu kullanmak isteyenler de ücretsiz bir şekilde kullanabilecek. Tabii ki eklentinin çalışabilmesi için direkt mesajlarınıza erişim izni vermeniz de gerekecek.

Eklentinin mimarı Bressler, bu çalışmayı bir erkekten çıplak fotoğraf içeren bir mesaj aldıktan sonra yapmaya karar verdiğini belirtti. Öte yandan yazılımcı, bu eklentiyi kurabilmek için de 4 bin çıplak erkek fotoğrafı kullandı. Bu fotoğraflar, yapay zekanın cinsellik içeren görseli tespit edebilmesi için gerekliydi. Şu anda eklentinin yüzde 99 oranında başarılı olduğu belirtiliyor.

Güvenli Direkt Mesaj eklentisine birçok kadının ihtiyaç duyduğu 2017’de yapılan bir araştırmanın sonucuyla doğrulanıyor. Pew Araştırma Merkezi’ne göre 18-29 yaş aralığındaki kadınların yüzde 53’ü istemediği cinsel içerikli mesajlar aldı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter’da yapay zeka destekli cinsellik filtresi”

  1. Anonim dedi ki:

    geçenlerde twitter’da pasif ve aktif etiketi tt olmuştu sık kullananlar bilir. millet alenen yüklemiş videolarını ne edep kalmış ne haya. cinselliğini özgürce yaşamasına her zaman katılıyorum ama iş teşhircileğe girip herkese açık videoları çok basit bi etiketle yüzbinlerce insana ulaşması genç çocuklar için tam bir travma. acil devletin bu işe el atıp sosyal paylaşım sitelerinin o sayfalarını erişime kapatmalı.

" Twitter’da yapay zeka destekli cinsellik filtresi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’da yapay zeka destekli cinsellik filtresi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’da yapay zeka destekli cinsellik filtresi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "