Twitter’dan Sputnik V aşısının hesabına kısıtlama!


14 Ocak 2021 Perşembe 22:04
Twitter’dan Sputnik V aşısının hesabına kısıtlama!

Twitter bir süredir ABD Başkanı Donald Trump’ın milyonlarca takipçisi bulunan hesabını kapatmasıyla gündemdeki yerini koruyor. Şimdi ise Twitter, Rusya’nın geliştirdiği Sputnik V aşısının resmi hesabını kısıtlama hamlesiyle karşımıza çıkıyor.

Twitter, Sputnik V aşısının resmi hesabını kısıtladı

Twitter bilindiği gibi şüpheli hareketler tespit ettiğinde veya şikayet aldığında hesapları kısıtlıyor. Dünyada tescillenen ilk koronavirüs aşısı için Rusya, çalışmalarını sürdürürken, aşının resmi Twitter sayfasında gelişme yaşandı.

Aşının ülke bazında uygulamasına geçen Rusya’nın aşısı Sputnik V için Twitter’dan kısıtlama geldi. Aşı hakkında bilgiler ve haberler paylaşılan aşının resmi Twitter hesabının yakın zaman önce kısıtlandığı duyuruldu.

Sputnik V’in resmi Twitter hesabına erişim, site tarafından ‘hesaptaki olağan dışı etkinlik’ nedeniyle ‘geçici olarak’ kısıtlandı. Sputnik’te yer alan habere göre Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF), Sputnik V koronavirüs aşısının Twitter hesabına erişim engelinin getirildiğini duyurulurken, sebebinin araştırıldığı aktarıldı.

Twitter Sputnik V-00

RDIF yetkilileri, ‘Twitter üzerinden aşı ile ilgili tüm bilgileri açık bir şekilde paylaşıyorduk’ diyor ve hesabın neden kısıtlandığı hakkında fikirlerinin olmadığının altını çiziyor. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu‘nun açıklamasında şu ifadeler yer alıyor:

“Twitter üzerinden aşı ve nasıl çalıştığı ile ilgili tüm bilgileri açık bir şekilde paylaşıyorduk. Twitter üzerinden, Astra Zeneca’ya Sputnik V’in bir bileşenini kullanmasını teklif ettik ve ortak klinik araştırmalarla ilgili anlaşmaya vardık”

Dünyada tescillenen ilk koronavirüs aşısı olarak kayıtlara geçen Sputnik V,Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 11 Ağustos 2020 tarihinde yaptığı açıklama ile duyurulmuştu.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 gün önce

Twitter CIA’ya aittir ve sadece Amerikan çıkarlarına çalışır, günaydın.

" Twitter’dan Sputnik V aşısının hesabına kısıtlama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan Sputnik V aşısının hesabına kısıtlama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan Sputnik V aşısının hesabına kısıtlama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  2. 2 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  3. 3 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  4. 4 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  5. 5 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  6. 6 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  7. 7 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  8. 8 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  9. 9 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  10. 10 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda