Twitter, Donald Trump için son noktayı koydu


09 Ocak 2021 Cumartesi 14:15
Twitter, Donald Trump için son noktayı koydu

ABD’de seçim mağlubiyetini kabul etmeyen Trump destekçilerinin kongre binasını basması ve 5 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan olaylar, dünya tarihine geçerken sosyal medya platformları da son günlerde en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. Uzun bir süredir Twitter ile arası iyi olmayan Trump‘ın hesabı, baskın sırasında attığı tweet’ler nedeniyle askıya alınmıştı.

Paylaşımların silinmemesi halinde hesabın kalıcı olarak kapatılacağına dair uyarılar yapan Twitter son noktayı koydu. Eski ABD Başkanı Trump’ın on milyonlarca takipçisi bulunan @realDonaldTrump hesabı kapatıldı.

Twitter, Donald Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı

Twitter’ın güvenlik ekibi tarafından yapılan açıklamada Trump’ın hesabından paylaştığı son mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığına baktıktan sonra, daha çok şiddeti kışkırtma riskinden dolayı, bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık ifadeleri kullanıldı.

Yaşananları kısaca özetleyecek olursak: Twitter, Trump’ın üç tweetini gizleyerek bunların kaldırılmasını talep etti.  Trump’ın bu uyarıları dikkate alıp tweetleri kaldırmasıyla hesap tekrar aktif hale geldi. Daha sonra iki tweet daha gönderdi.

Bunun sonucunda Twitter, Trump’ın ülkedeki olayları tırmandırma ve şiddeti artırmaya yönelik tweetlerinden dolayı hesabını kalıcı olarak askıya aldıklarını açıkladı. Trump’ın başka bir Twitter hesabı üzerinden tweet atması durumunda mevcut hesapların da askıya alınacağı yetkililer tarafından açıklandı.

Twitter yetkilileri, Trump’ın @POTUS ve @WhiteHouse gibi devlet hesaplarından tweet atmasına karşın birtakım önlemler aldıklarını da belirtti. Twitter, Donald Trump’a karşı harekete geçen tek sosyal medya platformu değil. Trump, Facebook ve Instagram tarafından da 20 Ocak tarihine kadar kısıtlandı.
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

Dünyada dijital faşizm olduğunun en önemli kanıtıdır bu ***** çetenin büyük medya gücünü de gösteriyor. ABD başkanın bile engellendiği görüyoruz hani özgürlük.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

Dijital diktatörlük denir tam da buna

" Twitter, Donald Trump için son noktayı koydu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, Donald Trump için son noktayı koydu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, Donald Trump için son noktayı koydu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!