Okunma

Twitter, düzenleme özelliği gelebilir


30 Aralık 2016 Cuma 04:30
Twitter, düzenleme özelliği gelebilir

Twitter, Facebook’a benzemek için onca şey yaptı ama ilk günden beri Tweet’lerin yayınlandıktan sonra düzenlenmesine karşı çıkıyordu.

Sayısız kullanıcı, imla hatasıyla yayına girmiş veya başka bir nedenle düzenlenmesi gereken tweet’ini silmek zorunda kalırken, Twitter’dan düzenleme özelliğini yayına alması için talepte de bulundu.

Ancak bu taleplere bugüne kadar olumsuz cevap veriliyordu.

Geç gelen itiraf

Nihayet Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, mikroblog servisi kullanıcılarını hızla kaybederken, hata yaptığını kabul etti.

Dorsey, Twitter üzerinde AirBnb’nin CEO’sundan gelen edit butonu talebine, “evet biz de bu konuyu yoğun olarak düşünüyoruz,” cevabını vererek, 2017’de düzenleme butonunun ortaya çıkabileceğinin ipucunu verdi.

Bakarsınız 10 yıl sonra artık nihayet tweetlerimizi silmeden düzeltme şansına kavuşuruz. Ama bu özellik Twitter’ı artık batmaktan kurtarabilir mi, ondan kimse emin değil.

:: Twitter’da düzenleme butonu olmasını ister miydiniz?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Twitter, düzenleme özelliği gelebilir”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  6 yıldır Twitter kullanıyorum bravo yeni mi aklına geldi Jack. Twitter gerçekten kötü yönetiliyor. Video yükleme problemini de çözsün. 1080p video çekiyorsun çözünürlüğü çamur gibi yayınlıyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tolga deniz adlı editorun kendine çeki düzen vermesi lazım. Shiftdeletenet in kalitesine uymuyor. Sürekli olarak " o değişiklik yapılıyor mu?" , "Bakın ne dedi?" gibi kaliteden yoksun ifadeler kullanarak kalitesiz içerikler üretiyor. Hakkı alkan icabına baksın. Gerekirse yaptırım uygulansın, gerekirse kovulsun. Sdn nin imajını zedeliyor, duy sesimi hakkı alkan!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter gereksiz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Jack mark tan daha cool. Bi mark ın duruşuna bak bi jack in duruşuna bak.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter olmazsa olmazlardan. Umarım durumlarını düzeltirler.

" Twitter, düzenleme özelliği gelebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, düzenleme özelliği gelebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, düzenleme özelliği gelebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "