Twitter, Facebook benzeri emoji reaksiyonları getiriyor


25 Mart 2021 Perşembe 08:06
ABONE OL
Twitter, Facebook benzeri emoji reaksiyonları getiriyor

Popüler mikroblog ağı Twitter çok yakında Facebook ile hatırlanan önemli bir özelliği bünyesine katacak. Şu anda ön araştırma aşamasında olan yenilik, kullanıcılara çok yönlü anlık tepkiler vermelerini sağlayacak.

Facebook’un “Beğen” butonu artık ikonik bir hale geldi. Fakat ne yazık ki bu buton kullanıcıların iletmek isteyecekleri duyguların neredeyse hiçbirini temsil etmiyor. Şirket buna karşılık olarak bir “Beğenmeme” seçeneği yapmak istemese de emoji tepkilerini kullanıma sunmuştu. Şimdi aynı özellik Twitter’ın da gündemine geldi.

Emoji tepkileri özellikleri Twitter’a geliyor

Twitter platformu bugün az sayıda kullanıcısına yeni özelliğinin ipuçlarını veren bir anket gönderdi. Bir kullanıcı bunu ekran görüntüsü alarak yeni emoji tepkilerinin ilk halini takipçileriyle paylaştı. Ankette beğenme, gülme, şaşırma, üzülme, sinirlenme gibi çok çeşitli ikonlar göze çarptı.

Konuya ilişkin açıklama yapan bir Twitter sözcüsü, platformda yapılan konuşmalarda insanların kendilerini ifade etmeleri için ek yolları araştırdıklarını dile getirdi. Uygulamanın emoji reaksiyonları konusunda henüz ilk aşamalarda olduklarını vurgulayan personel, bunun “Beğen” butonunun yerine geçmeyeceğini, ona ek olarak sunulacağını dile getirdi.

Twitter

Twitter emoji tepkileri özelliği getiriyor.

Twitter olumsuz tepkiler de ekleyebilir

Aynı zamanda Twitter, kullanıcıların bir tweet’i beğenmediklerini açıkça belirtmelerine de izin verecek. Bunu işaret eder nitelikle, kullanıcılara sunulan anketlerden birinde, platformda olumsuz emoji ya da beğenmeme tepkisiyle karşılaşılırsa nasıl tepki vereceğini soruyor. Mevcut cevaplardan bir tanesi ise “Gelecekte olumsuz tepkiler alma korkusu ile tweet atmaktan çekinebilirim.

YouTube ve Reddit gibi geniş kitlelere hitap eden iki platform uzun süredir “beğenmeme” butonu taşıyor. Ancak Facebook şimdiye kadar bu riskli adımı atmaya bir türlü yanaşmadı. Yüksek olasılıkla Twitter, Facebook’tan daha erken bu seçeneği kullanıcılara sunmuş olacak. Emoji tepkilerinin ilk defa ne zaman kullanıcılara açılacağı ise şu anda tamamen belirsiz. Platform konuya ilişkin araştırmalarını titizlikle sürdürüyor.

Peki ya sizin Twitter’ın planladığı yeni emoji tepkileri ile ilgili düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
17 gün önce

Yapma Twitter gerek yok böyle işlere Facebook geride kaldı

" Twitter, Facebook benzeri emoji reaksiyonları getiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, Facebook benzeri emoji reaksiyonları getiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, Facebook benzeri emoji reaksiyonları getiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!