Okunma

Twitter for Mac uygulaması hakkında yeni karar!


16 Haziran 2019 Pazar 10:15
Twitter for Mac uygulaması hakkında yeni karar!

Twitter for Mac uygulaması, geçtiğimiz yıl kullanım konusundaki verimsizliği yüzünden binlerce kişi tarafından eleştiriye uğramıştı. İlgili uygulama, bu yüzden, kötü bir aplikasyon olarak tarihin tozlu raflarındaki yerini almıştı. Bu sefer işler değişti ve Apple’ın macOS 10.15 Catalina için duyurduğu Project Catalyst planı, bir karar değişikliğine imza attırdı. Şubat 2018 tarihinde kaldırılan yazılımın kullanıcıları, tarayıcı destekli bir Twitter deneyimi ile (özel bir uygulama olmadan) idare etmek zorunda kaldı.

Twitter Mac uygulaması tekrar geri geliyor mu?

Twitter yaptığı son duyuruda, sonbaharda aktifleştirmeyi planladığı Catalyst projesi ile birlikte iOS kod tanımlı Twitter for Mac uygulamasını tekrar piyasaya süreceğini açıkladı. Bu yeni versiyonda, eski versiyonda olmayan şu özellikler yer alacak:

  • Karanlık modu
  • Klavye kısayolları
  • Çoklu pencere desteği
  • Bildirimler
Twitter for Mac uygulaması

Buna ek olarak Mac sistemine özel ve farklı fonksiyonların da geleceğini belirten sosyal medya sitesi, bilgisayarlar ile bu uygulamanın arasındaki etkileşimi kolaylaştıracaklarını ifade etti. Son olarak Twitter, iOS kod tabanını sürekli geliştireceğini ve bu yüzden Twitter for Mac projesinin de gelişime sürekli açık olacağını sözlerine ekledi.

 
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter for Mac uygulaması hakkında yeni karar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter for Mac uygulaması hakkında yeni karar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter for Mac uygulaması hakkında yeni karar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "