Okunma

Twitter fotoğraflı tweet olayına el attı!


26 Ocak 2018 Cuma 22:00
Twitter fotoğraflı tweet olayına el attı!

Twitter tarafından sunulmaya başlanan önemli bir güncelleme ile bundan böyle fotoğraf içerikli tweet paylaşımlarınızın en iyi şekilde gözükmesi sağlanıyor. Nasıl mı?

Twitter fotoğrafları için yapay zeka desteği!

Sosyal medya platformu, 2011 yılından bu yana fotoğraflı tweet atmaya olanak sağlıyor. Öte yandan, bu paylaşımlardaki fotoğrafların genel olarak kötü kırpıldığı ve önizlemelerin pek de iyi gözükmediği bir gerçek. Yüz tespit edilen fotoğraflarda mekanizma genel olarak doğru kararlar verse de diğer fotoğraflarda durum pek de iyi gözükmüyor.

Twitter

Neyse ki Twitter sonunda bu duruma müdahale ediyor. Şirketin eğittiği nöral ağ ya da başka bir deyişle yapay zeka fotoğrafların daha iyi bir şekilde otomatik kırpılmasını sağlayacak. Sistem, belirginlik tahmini tabanlı olarak görüntüdeki yüksek kontrast, hayvan, yüz, metin veya nesnelerin farkına vararak, esas dikkat çeken alanları öne çıkartacak.

İlk olarak web sitesi için sunulmaya başlanan özellik, iOS ve Android istemcilerine de getiriliyor. Her zaman olduğu gibi özellik herkes için aynı anda çalışır hale gelmeyebilir. Üçüncü parti istemcilerin bu durumdan etkilenip etkilenmeyeceği ise meçhul.

:: Fotoğraflar için yapay zeka desteği alınması konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter fotoğraflı tweet olayına el attı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter fotoğraflı tweet olayına el attı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter fotoğraflı tweet olayına el attı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "