Okunma

Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor


24 Mayıs 2016 Salı 07:00
Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor

Son dönemde kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik hamleler gerçekleştiren Twitter’dan kullanıcıları memnun edecek bir gelişme daha geliyor. Google’ın sürpriz bir şekilde Android N’in son geliştirici sürümünden çıkardığı “Gece Modu” özelliği Twitter’a geliyor.

Twitter halihazırda, Android uygulaması için “Gece Modu” özelliğini test ediyor. Henüz alfa seviyesinde olan yeni özelliğin bazı kullanıcılar tarafından test edildiği ortaya çıktı.

9to5 Google sitesinde yer alan habere göre Twitter Gece Modu özelliğinde uygulama karanlık bir temaya bürünüyor. Göz yorulmasını önemli ölçüde azaltacak temada yazılar ise bu defa beyaz renkte karşımıza çıkacak.

16-05/24/twitter-night-mode1.png

Gün içerisinde özellikle gece saatlerinde Twitter’ı etkin bir şekilde kullanıyorsanız, Gece Modu özelliği uygulama alışkanlıklarınızı önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.

Sitede yer alan habere göre Gece Modu şimdilik otomatik olarak devreye giriyor. Ancak final sürümde Twitter’ın özellik için bir zaman ayarı getireceğini söyleyebiliriz.

16-05/24/1.png

Twitter, Gece Modu’na ek olarak yeni bir arayüz düzeni üzerinde çalışıyor. Yeni arayüz düzeni aslında bize pek yabancı değil. Halihazırda başta Google uygulamaları olmak üzere birçok üçüncü parti uygulamada karşımıza çıkan Hamburger menü düzeni Twitter’da karşımıza çıkan bir diğer önemli yenilik olacak.

:: Twitter’ın yen menü düzeni ve Gece Modu özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel olur gelsin bakalım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Windows phone versiyonunda yanlış hatırlamıyorsam dark tema vardı zaten

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gece modu değil bu koyu lacivert modu

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel bir özellik olacaktır. 140 karakterinin kalkmaması da ayrıca güzel bir şey. 140 karakter kalksa millet başlar destan yazmaya.. Bunun için facebook var,beğenmeyen facebook'da takılsın:))

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel bir özellik olacaktır. 140 karakterinin kalkmaması da ayrıca güzel bir şey. 140 karakter kalksa millet başlar destan yazmaya.. Bunun için facebook var,beğenmeyen facebook'da takılsın:))

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ios için gelmesi mümkün mü?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel bir haber keşke 140 karakter sınırlamasıda kalksa

" Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’a Gece Modu Özelliği Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "