Okunma

Twitter’da Yüksek Kaliteli GIF Dönemi


12 Temmuz 2016 Salı 07:30
Twitter’da Yüksek Kaliteli GIF Dönemi

Twitter, son dönem bazında mevcut uygulama piyasasında kaybetmek üzere olduğu konumunu düzeltmek adına çalışmalarda bulunmaya devam ediyor.

Nitekim popüler sosyal medya uygulamasının, önceki süreçte uygulama indirme oranlarında Instagram’ın gerisine düştüğü, şimdiki süreçte de henüz üç gün önce piyasaya sürülen Pokemon Go oyununa geçilmek üzere olduğu ifade ediliyordu.

Söz konusu durum değerlendirildiğinde, kullanıcı potansiyelini kaybetmemek adına, kullanıcı etkileşimlerine odaklanacak Twitter, daha kaliteli bir site deneyimi sunmaya çalışacak.

Bu girişim çerçevesinde ilk önce NBA ve MLS maçlarını canlı olarak yayınlama hazırlığında olduğunu açıklayan Twitter, şimdi de uygulama bünyesinde GIF‘lerin performansını arttırıyor.

Twitter, uygulama bünyesindeki GIFlerin performansını arttırmak adına 5MB ile sınırlı olan GIF boyutunu 15MB‘a çıkarma yoluna gitti.

16-07/12/featured-twitter_loss-01-1200x630.jpg

Twitter’ın ayrıca daha verimli GIF performansı kapsamında, GIF’lerin çözünürlüğünü arttıracağı da The Verge‘deki haberde yer aldı.

Twitter, geçtiğimiz ay 6 saniye ile sınırlı olan Vine limitini, 140 saniyelik video yüklemelerine kadar genişletmişti.

Sitenin bu tercihinin, canlı basketbol ve futbol maçlarını yayınlama tercihi ile doğrudan alakalı olduğu dile getiriliyor.

:: Twitter’ın piyasadaki konumunu arttırmak adına bulunduğu girişimlerin yararlı olacağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter’da Yüksek Kaliteli GIF Dönemi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Twitter hikaye işlerle uğraşmayı bıraksın da şu karakter sınırı konusunda bir iyileştirmede bulunsun. En azından söz verdiği gibi alıntı ve eklentiler karakter kullanmış saymasa..

" Twitter’da Yüksek Kaliteli GIF Dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’da Yüksek Kaliteli GIF Dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’da Yüksek Kaliteli GIF Dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "