Okunma

Twitter, Google Masaüstü Arama Motorunda!


22 Ağustos 2015 Cumartesi 15:00
Twitter, Google Masaüstü Arama Motorunda!

Google her ne kadar Android adlı mobil platformu ile dünya çapında büyük bir başarı yakalamış olsa da, asıl çıkış noktası olan arama motoruyla gelişmeye devam ediyor. Şimdiye kadar sadece Google arama motoru mobil sürümlerinde karşımıza çıkan bir özellik, artık masaüstü sistemlerdeki Google’da da aktif hale geldi. İşin merkezinde ise ünlü sosyal medya mecrası Twitter bulunuyor.

Bundan birkaç ay önce Google mobil arama motorunu kullanan akıllı cihaz sahipleri, Twitter ile ilgili içeriklere direkt olarak ulaşmaya başlamışlardı. Mobil Google ile birlikte kullanıcılar isterlerse belli bir tweet’i hedef alabiliyor, ya da onunla bağlantılı çok sayıda içeriği istedikleri şekilde araya biliyorlardı.

Google Twitter işbirliği sayesinde masaüstü sistem kullanıcıları da Twitter’a ait içerikleri ilgili arama motoru üzerinden “daha detaylı” şekilde arayıp bulabilecek.

Şayet belli bir tweet’i arıyorsanız direkt olarak ona ve bağlantılı tweet’lere ulaşacaksınız. Eğer genel bir arama yapacaksanız da (örneğin Android telefon), masaüstü Google size bununla ilgili tüm tweet dökümanlarını detaylıca sunacak. Yani ilk olarak Android ile ilgili en önemli Twitter sayfasına, hemen ardından da diğer bağıntılı içeriylere
gideceksiniz.

Bahsini ettiğimiz Google Twitter arama özelliğinin bugün itibariyle aktif olduğu duyuruldu.

:: Google’ın bu önemli atağı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter, Google Masaüstü Arama Motorunda!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel olmuş aranan tweetler kolay bulunur.

" Twitter, Google Masaüstü Arama Motorunda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, Google Masaüstü Arama Motorunda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, Google Masaüstü Arama Motorunda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "