Twitter güvenlik konusunda kullanıcılarını uyardı


22 Aralık 2019 Pazar 14:00
Twitter güvenlik konusunda kullanıcılarını uyardı

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Twitter güvenlik konusununda kullanıcılarına bir mesaj yayınladı. Mesajda, kullanıcıların hesaplarının gizli olmasına rağmen, hackerların kişisel bilgilere ve diğer kullanıcılarla yapılan mesajlara sızabildiği belirtildi. Bu nedenle Twitter hesap güvenliği için kullanıcıların uygulamayı güncellemesi gerekiyor.

Twitter güvenlik nedeniyle yeniden gündemde

Günümüzde sosyal medya uygulamalarının çokça kullanılmasıyla birlikte, hackerlar bu alanda daha çok saldırı yapmaya başladı. Kullanıcıların en özel anlarını paylaştığı platformlar, kendileri hakkında bilgileri kolayca paylaştığı bir yer haline geldi. Ayrıca her uygulamanın kendi içinde mesajlaşma özelliği bulunmasıyla da birlikte, özel bilgilerin paylaşıldığı platformların sayısı arttı.

Bu durumun farkında olan hackerlar da kullanıcıların hesaplarını ele geçirip, türlü yollarla kazanç sağlamaya çalışıyor. Bu tür saldırılara maruz kalan Twitter, kullanıcıların güvenliği için çalışmalarına devam ediyor. Son yapılan çalışmayla birlikte Android kullanıcıları için geliştirilen uygulamada açık bulunduğu keşfedildi. Eğer kullanıcılar, Twitter Android uygulamalarının son sürüm güncellemesini yapmazsa büyük bir riskle karşı karşıya kalacak.

Twitter hesap güvenliği

Milyonlarca hesabın bu risk altında olduğunu fark eden Twitter, açığı kapatmak için hemen harekete geçti. Keşfedilen açıkta, kullanıcının hesabı gizli olmasına rağmen profil bilgilerine erişildiği kaydedildi. Hatta daha da derine girildiğinde direkt mesajlara kadar ulaşılabildiği aktarıldı.

Twitter güvenlik açığının sadece Android cihazlar için olduğu, iOS veya diğer sistemlerde herhangi bir risk bulunmadığı kaydedildi.

Google Play Store‘da bulunan uygulamaya getirilen güncelleme 21 Aralık’ta yayınlandı. Google Play Store‘da 500 milyondan fazla indirmeye sahip olan uygulama, sürekli güncellenmeye devam ediyor.

Twitter duyurunun sonunda hiçbir kullanıcının bu açık nedeniyle etkilenmediğini de bildirdi. Böylelikle Twitter kullanıcılarının yüreğine su serpilmiş oldu. Ancak güncelleme yapmayan kullanıcıların her an hacklenme riskiyle karşı karşıya olduğu da hatırlatıldı.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Twitter güvenlik konusunda kullanıcılarını uyardı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter güvenlik konusunda kullanıcılarını uyardı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter güvenlik konusunda kullanıcılarını uyardı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2