Twitter haberler özelliği ile gündemde!


29 Nisan 2018 Pazar 19:00
Twitter haberler özelliği ile gündemde!

Popüler mikroblog sitesi Twitter’ın uygulaması, geçtiğimiz yıllarda App Store ve Google Play Store‘da sosyal medya kategorisinden haberler kategorisine taşınmıştı. Şimdi de Twitter haberler özelliği ile bir kez daha gündeme geldi. Peki, Twitter haberler özelliği nasıl çalışıyor?

Twitter haberler için yeni bir görünüm sunuyor

Twitter’da takip ettiğiniz kullanıcılar bir haber sitesinin linkini paylaştığında, Tweet’ten önce direkt olarak haberin linki önizlemesi ile görünmeye başlıyor. Twitter’ın iOS ve Android için yayınladığı son güncelleme ile kullanıma sunulan bu özelliğin, haberleri ön plana çıkarmak için yapıldığı açıkça görünüyor.

Son zamanda yaptığı işbirlikleri ve sunduğu özellikler ile haber platformları ile yarışır hale gelen Twitter, doğru hamleleri uygularsa internetin en büyük haber kaynağı olabilir. Dünya’da yaşanan ancak bazı sebeplerden dolayı kaleme alınmayan haberlere anında ulaşım imkanı sunan Twitter’ın, önünde büyük bir engel bulunuyor.

Bu engel ise hepinizin tahmin edeceği gibi asparagas yani yalan haberler. Twitter’da paylaşılan haber niteliği taşıyan içeriklerin büyük bir bölümü, halkı galeyana getirmek için yapıldığına çoğu kez şahit olduk. Facebook’un da önüne geçmeye çalıştığı yalan haber furyası için henüz Twitter cephesinden bir hame gelmedi.

Twitter haberler

Twitter, haber konusunda başarılı olabilmek için, haberlerin güvenirliğini ve doğruluğunu ispatlamak zorunda. Aksi durumda haber platformları karşısında büyük bir güç olmaktan uzaklaşabilir. Tahminlere göre; Twitter bu yıl içerisinde haber konusunda bir atılım yapacak ve yalan haber yayan kullanıcılarının hesaplarını askıya alacak.

:: Sizce Twitter’ın yalan haber konusunda ne yapması gerekiyor?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter haberler özelliği ile gündemde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter haberler özelliği ile gündemde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter haberler özelliği ile gündemde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "