Okunma

Twitter Hesabınız Ne Kadar Güvenli?


15 Kasım 2010 Pazartesi 13:00
Twitter Hesabınız Ne Kadar Güvenli?

Son dönemlerin popüler sosyal ağ sitelerinden biri olan Twitter artık gündem oluşturacak bir düzeye geldi. Sanatçıların bir birlyle kavga ettiği pollitikacıların yandaş topladığı Twitter‘a olan ilgi bu kadar artınca siber suç örgütleri de site üzerindeki saldırılarını daha stratejik kişiler üzerine yönlendirdi.

Özellikle, Twitter üzerinden duyuru yapan politikacı ve ünlüler hacker’ların ana hedefi oluyor. Hesapları ele geçirilen politikacı ya da sanatçılar bir anda anlamsız şeyler söylemeye başlıyor.

Bir polikacı yıllardır savunduğu görüşlerin tam tersi açıklamalarda bulunurken, sanatçılar ise kendilerini izleyenleri olmayan konserlere yönlendiriyor. 

 


Ünlülerin Twitter hesapları milyonlarca dolarlık yatırımlar kadar değerli

 

Güvenlik firması Kaspersky Twitter’ın bir yıllık serüvenini takip etti ve ünlü sitenin suç raporunu ortaya çıkarttı. Geçtiğimiz aylarda, Barrack Obama, New York Times gibi ünlü kişi ve kurumların sitesinin hack’lenmesiyle başlayan rapor günümüzde artan solucan ve phising (yemleme) faaliyetlerine kadar uzanıyor.

Twitter’dan Gelen Tehlikeler Neler?

Güvenlik firmasının raporuna göre, Twitter hesabınızı korumanın ilk yolu güçlü ve özel şifreler oluşturmak. E posta ve diğer sosyal ağ hesaplarıyla aynı şifreyi kullanmak hacker’ların işini oldukça kolaylaştırıyor.

 

 

Kimlik hırsızlığı için yollanan e postalarda kullanıcıların güvenliklerini tehdit ediyor. Talep dışı gelen bu postalara kulalnıcılar ilgi göstermemeli.

En tehlikeli hack yöntemi ise yalan haberlerle gelen linkler. Gerçek dışı ve güvenilmez haberlerin sunduğu linklere tıklayan kullanıcılar hesaplarını kaptırmış oluyor.

:: Twitter hesabınızı korumak için neler yapıyorsunuz?

 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter Hesabınız Ne Kadar Güvenli? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Hesabınız Ne Kadar Güvenli? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Hesabınız Ne Kadar Güvenli? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "