Okunma

Twitter, hesap silme konusunda kararlı!


14 Haziran 2019 Cuma 08:30
Twitter, hesap silme konusunda kararlı!

Twitter hesap silme meselesinde işler iyice sıkılaşıyor. Sosyal medyanın gücü denince akla ilk gelen markalardan biri olan Twitter en son yaptığı açıklamada, İran ile bağlantılı olan 4779 adet hesabı ortadan kaldırdığını dile getirdi. Sadece bununla da sınırlı kalmayacağını belirten on üç yıllık marka, kaldırılan hesaplardan daha fazla bilgi toplayacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca buralardan edinilen bilgiler, halka açık olan veri tabanında yer alacak.

Twitter hesap silme hususunda geniş çaplı bir çalışma içerisinde

Amerikan sosyal medya sitesinin tek derdi sadece İran bazlı hesaplar değil. “İnternet Araştırma Merkezi” adı verilen bir Rus internet sitesinin bünyesinde yer alan dört hesap ile İspanya ve Venezuela merkezli 130 hesap, ünlü platformu uzun bir süre meşgul etti.

Twitter hesap silme

Twitter’ın site içi işleyisi konusunda bir numaralı isim olan Yoel Roth, bu mesele ile alakalı yazdığı bir blog mesajında şunları ifade etti: “Verileri açık ve erişilebilir bir hale getirerek; araştırmacıları, gazetecileri, hükümetleri ve halkları güçlendirmeyi diliyoruz. Bu güçlendirmeyi dilememizin sebebi çok açık. Özellikle seçimler gibi sosyal medyanın sallandığı zamanlarda huzur istiyoruz. Buna ek olarak, insanların kamusal konuşmanın bütünlüğü konusunu etkileyen kritik konular hakkındaki anlayışlarını derinleştirmeyi arzuluyoruz.

Twitter haberleri

Silinen hesapların, yazdığı mesajlar ile paylaştığı medya içeriklerini (resim, fotoğraf veya video) arşivleyen ünlü oluşumun bilgi deposu çok büyük. 2018 yılının Ekim ayında, paylaştığı arşiv boyutu ile gündeme oturan Twitter’ın sakladığı Tweet sayısı 30 milyonu geçmişti ve toplamda 1 terabayt medyayı da bünyesinde barındırıyordu. Twitter hesap silme mevzusu, gün geçtikçe daha da ciddileşecek gibi gözüküyor.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter, hesap silme konusunda kararlı!”

  1. Anonim dedi ki:

    büyük şeytan abd.

  2. Anonim dedi ki:

    şuna amerika’nın düşmanlarına karşı operasyon desene twitter! palavradan başka bir açıklama yapmamışsın.

" Twitter, hesap silme konusunda kararlı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, hesap silme konusunda kararlı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, hesap silme konusunda kararlı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "