Okunma

Twitter ile Instagram’ın Bağı Koptu!


10 Aralık 2012 Pazartesi 07:39
Twitter ile Instagram’ın Bağı Koptu!

Instagram ve Twitter‘ı bir arada kullanan birçok kullanıcı Instagram‘ın filtre ve efektlerinden yararlanmak için Tweetlerinde fotoğrafa yer verecekleri zaman Instagram‘ı kullanıyorlardı. Böylelikle atılan fotoğraflar sanki Tweete eklenmiş fotoğraf gibi görünüyor. Mobil uygulamadan kolaylıkla açılabiliyor ya da web üzerinden de Tweet genişletildiği zaman görülebiliyordu.

Artık linklerde resim gözükmeyecek.

Instagram‘ın böyle bir hamle yapacağını sizlerle burada paylaşmıştık. Bu kararın tam olarak uygulamaya koyulması ile webde ya da mobil ortamda Instagram‘dan paylaşılan fotoğrafların yer aldığı Tweetler artık normal bağlantı barındıran Tweetler gibi görünüyor. Tweeti genişlettiğinizde fotoğrafı görmeniz mümkün değil mutlaka bağlantıya tıklamanız gerekiyor. 

Instagram‘ın böyle bir hamle yapmasının sebebi Facebook tarafından satın alınmış olması olabilir. Facebook, Instagram‘ı satın aldıktan sonra Instagram benzeri bir uygulama üzerinde çalışmalara başlamıştı. Henüz ülkemizde kullanılmasa da Facebook‘un Camera uygulaması App Store‘da mevcut.

Bu hamle Twitter‘a ya da Instagram‘a nasıl etki eder bunu zaman gösterecek ama Twitter’ın da kendi uygulaına çeşitli filtreler koyma hazırlığında olduğunu ve bunun yıl sonunda önce kullanıma açılabileceğini belirtelim.

:: Bu hamle Twitter ve Instagram kullanımını nasıl etkileyecektir?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter ile Instagram’ın Bağı Koptu!”

  1. bewko dedi ki:

    Facebook amca boşuna satın almadı instagramı twitter kullanan çoğu kişi bu uygulamadan faydalanıyordu ve daha aktifti bu şekilde herhalde aktif kullanımı azaltmayı hedefliyor Facebook amca

  2. M.Uzun dedi ki:

    Sinir oldum valla ya o kadar attığım resimler silinmiş twitterdan

" Twitter ile Instagram’ın Bağı Koptu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter ile Instagram’ın Bağı Koptu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter ile Instagram’ın Bağı Koptu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "