Trump’a seçimler ile ilgili sosyal medya engeli!


04 Kasım 2020 Çarşamba 14:30
Trump’a seçimler ile ilgili sosyal medya engeli!

Geçmişte yapılan ABD seçimlerinde yaşanan Facebook skandalından sonra sosyal medya şirketleri seçim önlemlerini artırmıştı. Twitter, Donald Trump tarafından atılan seçim ile ilgili Tweetleri yanlış bilgi içeriyor olarak işaretleri.

Twitter ile Trump arasındaki seçim gerginliği tırmanıyor

Pandemi nedeniyle birçok kişi seçimlere posta yoluyla katıldı. Bu sebepten dolayı birçok analist seçim sonuçlarının geç açıklanacağını tahmin ediyordu. Donald Trump, bugün yaşanan gecikme ile ilgili açıklama yaptı.

Twitter ile Trump arasındaki seçim gerginliği tırmanıyor

Trump, 3 Kasım seçimleri nedeniyle Twitter ve Facebook üzerinden bazı paylaşımlarda bulundu. Seçimlere hile karıştırıldığını iddia eden Trump, ” Seçimlerde öndeyiz, ama onlar oylarımızı çalmaya çalışıyorlar. Bunu yapmalarına asla izin vermeyeceğiz. Yoklamalar kapandıktan sonra oy verilemez! ” ifadelerini kullandı.

Twitter yönetimi bu olayın üzerine harekete geçerek atılan Tweetleri yanlış bilgi olarak işaretledi. Ayrıca neden böyle bir yola başvurduğunu açıklayan şirket, atılan Tweetlerin seçim ile ilgili potansiyel yanıltıcı ifadeler içerdiğinin altını çizdi.

Eylül ayında tehdit ve kışkırtma içeren tüm içerikleri sileceğini veya uygunsuz içerik olarak işaretleyeceğini açıklayan Twitter, uygunsuz içerik olarak işaretlenen Tweetlerin uyarı butonuna tıkladıktan sonra erişebilir olacağını belirtmişti.

Facebook ise Trump’ın gönderilerine sadece uyarı etiketi koymak ile yetindi. Ayrıca Trump’ın seçim kazandığını iddia ettiği gönderilere resmi seçim sonuçlarına erişmek için link ekleyeceğini duyuran şirket, hem Facebook hem de Instagram üzerinden “Oylar halen sayılıyor ve kazanan henüz belli değil” şeklinde mesaj vereceğini duyurdu.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Trump’a seçimler ile ilgili sosyal medya engeli! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trump’a seçimler ile ilgili sosyal medya engeli! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trump’a seçimler ile ilgili sosyal medya engeli! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!