Twitter, iOS 14 konusunda Apple ile aynı safta


04 Mart 2021 Perşembe 11:35
ABONE OL
Twitter, iOS 14 konusunda Apple ile aynı safta

Twitter CFO’su Ned Segal, şirketin Apple’ın planladığı iOS 14 gizlilik değişiklikleri konusunda kendinden emin olduğunu ve bu özelliğin Twitter’ın rakipleriyle daha iyi rekabet etmesine izin verebileceğini açıkladı.

Segal, Morgan Stanley Teknoloji, Medya ve Telekom konferansında konuştu. Konferansta konuşan CFO, “Twitter’ın büyüyen bir izleyici kitlesine sahip. Daha iyi formatlar ve daha fazla alaka düzeyi ile daha iyi kullanma becerisi” konusunda kendini iyi geliştirdiğini belirtti.

Twitter iOS 14 konusunda Apple’a destek verdi

Twitter CFO’su, CNBC‘ye göre, baharda piyasaya sürülmesi planlanan Identifier for Advertisers etiketinde yapılan değişikliklerin aslında sosyal medya şirketinin diğer sosyal medya platformlarına karşı daha etkili bir şekilde rekabet etmesine olanak sağlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Segal, IDFA bir bakıma oyun alanını düzeye çıkaracak. Birçoğunun, cihaz kimliğinden insanların diğerlerinde yaptıklarına kadar kendilerine sunulan tüm verilerden yararlanmada tarihsel olarak Twitter’dan çok daha iyi olduğu bir sektördeyiz. Hepimizin yüzleşmek zorunda olduğumuz aynı yeni zorluklar setine sahip olduğumuzda, oyun alanını düzleştirmek daha geniş endüstri üzerinde gerçekten ilginç bir etki olacaktır” dedi.

Ek olarak Segal, kullanıcılardan IDFA izlemeyi tercih etmelerini istemek için acele etmek yerine, Twitter’ın bunun yerine değişimin nasıl sonuçlanacağını bekleyeceğini ve göreceğini söyledi.

Sözlerine reklam gösterimi ile devam eden CFO, Birisine daha alakalı reklamlar göstermek için cihaz kimliğine erişip erişemeyeceğinizi sormak için yalnızca bir şansınız var. Gerçekten düşünceli bir şekilde sormak ve sektörden daha geniş ekosistemden bir şeyler öğrenmek için zaman ayırmak istiyorsunuz” dedi.

iOS 14 gizlilik özelliği, IDFA izlemenin kesinlikle uygulama bazında dahil edilmesini sağlayacak. Facebook dahil bazı şirketler, reklam gelirine zarar vereceğini söyleyerek bu özelliğe karşı çıktı. Ancak Twitter, şubat ayında, özelliğin geliri üzerinde “mütevazı bir etkiye” sahip olacağını söyledi.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Twitter, iOS 14 konusunda Apple ile aynı safta konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, iOS 14 konusunda Apple ile aynı safta ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, iOS 14 konusunda Apple ile aynı safta ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!