Okunma

Twitter kaç kişiyi işten çıkaracak?


25 Ekim 2016 Salı 04:00
Twitter kaç kişiyi işten çıkaracak?

Mikro blog servisi Twitter, kurucusu Jack Dorsey’in geçtiğimiz yıl tekrar CEO olmasından hemen sonra 300 kişilik işten çıkarma haberiyle sarsılmıştı.

Jack Dorsey, şirketteki hisselerinin bir bölümünü çalışanlara devretmeden önce 300 kişiyi işten çıkarmış, kalan çalışanların ise daha çok çalışmak zorunda olması nedeniyle onlara kendi payından şirket hissesi dağıtmıştı.

Dorsey tek tek isim belirliyor

Bu yıl tarihin yine tekerrür etmesi bekleniyor. Twitter içinden sızan bilgilere göre Dorsey’in yine benzer boyutta bir işten çıkarmaya hazırlandığı söyleniyor.  200-300 kişilik bir işten çıkarma an meselesi.

Şirketin, teknoloji devlerine satışı da gündemdeyken, Dorsey’in pazarlık kozunu büyütmek için giderlerini düşürmeye çalıştığını düşünenler de var.

İşten çıkardığı çalışanların ise ellerindeki hisseler nedeniyle, yüksek bir satış rakamından elde edecekleri gelirle aslında mağdurdan çok kazançlı bile çıkabilirler.

:: Sizce Twitter kime ve hangi fiyatla satılacak?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Twitter kaç kişiyi işten çıkaracak?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gezi parkı olaylarında az karıştırmadı ortalığı batsın şimdi

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Jesus

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Twitter kullanan kaldı mı ya? Yazık acıyorum. Facebook neredeyse Çin nüfusuna ulaştı, gariban Twitter hala 300 milyonlarda sürünüp duruyor. Ya batsın ya kapatılsın ya da satılsın. Zaten Twitter çok saçma. Karakter sınırlaması falan çok saçma bir site. Facebook varken Twitter kullanan enayidir net

" Twitter kaç kişiyi işten çıkaracak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter kaç kişiyi işten çıkaracak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter kaç kişiyi işten çıkaracak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "